Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

da görülen ağaç merdiven, yolculuktan dolayı sıkıntı ve meşakkate işarettir. Bazen de merdiven, islerde selamete işarettir. Bazen ağaç merdiven üzerine çıkmak, itaat etmeyen kimseye iyilikle emretmeye, kabul etmeyen kimseye nasihat ve kötülüklerden kaçınmayan kimseyi de, kötülükten kaçındırmaya işarettir.

Bazen de merdiven görmek islerde sebat ve devama ve saklayıp gizlemek istediği sevinin gizli tutulmasına işarettir. Bazen de merdiven, onu gören kimse için, kahır ve galebeye işarettir. Bir kimse merdiveni yere düşmüş olarak görse, hasta olur. Tekrar dikilmiş ve yerine konulmuş görse, hastalığından kurtulur.

Merdiven üzüntülü kimse için selamettir. Merdiven yolculuğa ve sanı yüce bir kimseye de işarettir. Bundan dolayı yeni bir merdivene çıktığını gören kimse, hayra, din ve dünyasında yüksekliğe erişir. Çıktığı merdiven eski ise, ticaret veya başka bir taraftan hayra ve yüksekliğe erişir.

Eğer düşmanlık içerisinde ise, düşmanına galip gelir. Kendisinin bir demir merdivenden düştüğünü gören kimsenin dininde zayıflık meydana gelir ve bu halden döner. Eski bir merdivenden indiğini görse, ticareti çöküntüye uğrar.

Merdiven kırılsa ve kendisi de üzerinde bulunsa düşmanına mağlup olur. Bir merdiven koyarak belli bir yere çıktığını gören kimse bulunduğu gurur, korku ve helakten kurtulur.

Ağaç merdiven, münafık bir kimsedir. Bazıları da, ağaç merdivenden yukarı çıkmak, kendilerinde nifak olan bir kavimden medet ummaktır, dediler. Merdivenden yukarı çıkmak, liderliğe bazen de şerli kimselere taşımaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
71 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi