Rüyada Büyük Balık Görmek

Rüyada Büyük Balık Görmek

Ibn-i Sîrîn demiştir ki: Rüyasında büyük bir balık görmek, ibadet eden kişilerin meclisi ve salih kimselerin mescidi olarak tabir edilir. Cafer-i Sâdık ise büyük balığı: Vezir (bakan), Asker, Bakire kız, Ganimet, Gam ve Hizmetçi olarak tabir etmiştir. İbn-i Kesir ise, Rüyasında gayet büyük ve iri bir balık tuttuğunu görmek, büyük ve şerefli bir nin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder demiştir.

İsmail el-Eş'aş demiştir ki: Rüyada büyük balık satmak, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delâlet eder demiştir.

İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada balık, kadın ve kadınlara, bolca büyük balık görmek ise ticaretten elde edilecek mala işarettir.

Rüyada büyük balık avlamak, Rüsında iri ve büyük bir balık avladığını görmekte, fayda ve hayra tabir edilir.

Yine büyük balık rüyası, zenginliğe, selamete ve hayırlı bir mülke işaret eder. Rüyada görülen büyük ve iri balı, bekâr ve evlenmeyi murad eden kişi için mutluluk ve hayra alâmettir.

Rüyada büyük balık tutmak Rüyasında büyük ve iri bir balığı tutuğunu gören hayırlı bir işe ve helâl kazanç için bir iş tutmaya yorumlanır. Yine deniz, dere, göl veya nehirde büyük bir balık tuttuğunu görmek te ele geçecek helâl mala delâlet eder.

Yine rüyada büyük balıkların ağlara ve oltaya takıldığını görmek ise, kazancın artması ile tâbir edilir. Bekar birinin rüyada büyük ve iri balık görmesi yakında evleneceğine delâlet eder. Yine rüyasında kocaman bir balık görülmesi, kazanılan mal ile paraya ve ticaret için hazırlığa delâlet eder.

Rüyada büyük balık görmek ne demek

Rüyada büyük balık, kadınlara karşı fenalık ve hile düşünen kötü insanlara işarettir. Denizde taze ve tatlı büyük balık avlamak, helal rızka, meşru yolda çalışmaya ve hayra delâlet eder. Denizde balıkçıların gibi büyük balıkları avladığını görmek, bazı kimselerin yardımı ile işlerin yola gireceğine işarettir. Rüyada büyük balık, mal ve ganimet demektir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1161 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi