Sitede 2860 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu16°C

Rüyada Ipek Görmek

Rüyada Ipek Görmek

Rüyada ipek görmek cok iyi sayılır. ipek saflık, iyi niyet, yükselme, başari vb olarak yorumlanir. rüyasinda ipek elbise giyen kadın aradigi mutluluga kavusacaktir. ipek giydigini gören erkekte bir dedikodudan sonra bir kismet alacaktir.

Rüyada siyah ipek keder ve üzüntüye, san ipek ise hastalığa isarettir.

Bir adamın rüyada ipekçiler çarşısını görmesi, izzet, mal ve salih amele, iyi akıbete delâlet eder.

Rüyada eğer ipek elbise ölü üzerinde görülürse, o elbise cennet ipeğine işaret eder.

Rüyada ipek görmek salih kimseler için ahiretin güzel ve mamurluğuna delâlet eder. Kadının ipek görmesi hayır ve menfaate alâmettir.

Denilmiştir ki: Rüyada görülen beyaz ipek hayır ve menfaattir. Yeşil ipek daha güzel ve yücedir. Kırmızı ipek kadınlar için hayır ve erkekler için fenadır. Siyah ipek keder gam, sarı ise hastalığa delâlet eder.

Kişinin rüyada ipek elbise görmesi, aşk ile tâbir olunur. Sultanlardan birisinin rüyada ipek elbiseyi giydiğini görmesi, kibir ve azamet göstermesine işarettir.

Rüyada ipek elbiseyi bir ölünün üzerinde görmek, o ölünün nimetler ve rahat içerisinde olduğuna delâlet eder. Renk olarak ipek elbisenin kırmızı ve sarısı hastalık ile tâbir olunur.

Fakih ve âlim kimseler için ipek elbise görmek, onların dünyaya haris olmalarına ve halkı bid'ata davet etmelerine delâlet eder.

Bazı kere ipek elbise görmek, şerefli bir kadınla evlenmeye ve güzel bir hizmetçi almaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
5 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi