Ramazan Yakut

Ramazan Yakut haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Ramazan Yakut'un en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Ramazan Yakut

Eleşkirt Belediye Başkanı. Ramazan Yakut kimdir? Eleşkirtli olup 1960 yılında Yeşilova Köyü’nde doğdu. İlk öğrenimimi burada tamamladı. Orta ve lise öğrenimi Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Ağrı Meslek Yüksek Okulu, Makine teknikerliği bölümünden mezun oldu. Yakut, evli ve 7 çocuk babasıdır.

Tümünü Göster

Doğum YeriEleşkirt/Ağrı
Doğum Tarihi1960
Kaç yaşında?62
Görevi?Belediye Başkanı
Medeni DurumuEvli
PartisiAK Parti
Çocukları7
  1. Ramazan Yakut, 1992 yılına kadar lojistik sektöründe serbest ticaretle uğraştı. 1992 yılında Eleşkirt Belediyesi'nde göreve başladı.
  2. 1994-1996 yılları arasında Eleşkirt Belediyesi bünyesinde bulunan Garaj Amirliği görevini yürüttü.
  3. 1996 yılında kurumlar arası değişiklikle Eleşkirt Sağlık Meslek Lisesi'ne geçiş yaptı.
  • Ramazan Yakut, uzun yıllar burada hizmet verdikten sonra 2005 yılında Eleşkirt Devlet Hastanesi müdür yardımcılığı görevine atandı.
  • 2006 yılına kadar başarıyla yürüttüğüm müdür yardımcılığı görevini bırakıp Hasta Hakları Birimi'ne birim sorumlusu olarak atandı. 9 yıl hasta hakları biriminde çalıştı.

Başkan Yakut, 2006-2015 yılları arasında Sağlık-Sen ilçe temsilciği sorumluluğunu üstlenerek; sağlık çalışanlarının çalışma şartlarını iyileştirerek daha fazla verim sağlayıp halka hizmette bulundu. 2015 yılında emekli oldu. Halen Eleşkirt Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.