Ağrı Yaşam

Patnos'ta örnek esnaf

Ağrı'nın Patnos ilçesinde örnek bir dürüstlük hikayesi yaşandı. İlçede uzun yıllardır hizmet veren kuru temizlemeci Erdem Ok, müşterisinin ceketinde unutulan altınları buldu ve sahibine teslim etti.

Ağrı'nın Patnos ilçesinde örnek bir dürüstlük hikayesi yaşandı. İlçede uzun yıllardır hizmet veren kuru temizlemeci Erdem Ok, müşterisinin ceketinde unutulan altınları buldu ve sahibine teslim etti.

Ağrı - Patnos´un tanınmış kuru temizlemecilerinden Erdem Ok, rutin bir gününde kendisine yıkama için getirilen bir ceketin cebinde altın buldu. Dürüstlüğü ile tanınan Ok, hiç düşünmeden ceketin sahibine ulaşıp durumu bildirerek ceketin sahibinin, ceketin cebinde altınlarını unuttuğunu fark ettiğinde büyük bir panik yaşadığını ifade etti.

Ancak Erdem Ok'un kendisini arayıp altınları teslim edeceğini söylemesi üzerine rahatladığını ifade etti.

Erdem Ok, olayla ilgili olarak, "Bu bizim başımıza gelen bir durum. Bugünde bize kıyafetlerini getiren bir vatandaşın cebinde yaklaşık 100 bin TL değerinde altın olduğunu fark ettim. Derhal müşterimizin telefonuna ulaşıp durumu kendisine ilettim. Kendisi bizzat iş yerimize geldi altınlarını teslim ettim. Bizim işimizde dürüstlük çok önemli. Müşterilerimizin bize güvenmesi lazım. Bu nedenle böyle bir durumda yapılması gereken tek şey, bulduğumuzu sahibine geri vermekti. Vicdanımın rahat olması her şeyden önemli" dedi.

Patnos halkı arasında da büyük takdir toplayan bu olay, ilçede dürüstlüğün ve güvenin hala ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Patnos gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir