Palandöken'de 1,5 milyon fidan toprakla buluşacak

ERZURUM - Dünyanın önemli kış turizm merkezleri arasında gösterilen Erzurum'un Palandöken Kayak Merkezi'ne, ağaçlandırma projesi kapsamında 1,5 milyon fidan dikilecek.

Palandöken'de 1,5 milyon fidan toprakla buluşacak

- Dünyanın önemli kış turizm merkezleri arasında gösterilen Erzurum'un Palandöken Kayak Merkezi'ne, ağaçlandırma projesi kapsamında 1,5 milyon fidan dikilecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye ile Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü arasında "Palandöken Dağı Ağaçlandırma Projesi"nin protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı , makamında Erzurum Orman Bölge Müdürü Oktay Ayatay ile bir araya gelerek proje kapsamında bölgede yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Sekmen, burada yaptığı konuşmada, söz konusu projeyle Palandöken'in yemyeşil bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Projeyle Palandöken Dağı'nın kışın olduğu gibi tüm güzelliği ve ihtişamıyla yazın da gözleri kamaştıracağını aktaran Sekmen, "Proje hayırlı ve uğurlu olsun. Palandöken her yıl sürekli ağaçlandırılacak. Erzurum'da çevre hassasiyetini sürekli ön planda tutuyoruz. Özellikle ağaçlandırma konusunda önemli adımlar attık ve proje kapsamında bölgede 1.5 milyon fidan la buluşturulacak." ifadelerini kullandı.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

Yorum Ekle