Osman Nuri Gülaçar

Osman Nuri Gülaçar

AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili. Osman Nuri Gülaçar kimdir? 1965 yılında Van’da doğdu. Baba adı Ebubekir, anne adı Meyrem. Ekonomist olan Gülaçar, ilk ve ortaöğrenimini Van'da tamamladı. Milletvekilli Gülaçar, İmam-hatip lisesinden mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Kürtçe ve Arapça bilen Gülaçar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Tümünü Göster

Osman Nuri Gülaçar, bölgesinin önemli kanaat önderlerinden birisi oldu ve 32 yıl imam - hatip olarak görev yaptı. Birçok konferans ve toplumsal hayatın merkezinde olan sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösterdi. Gülaçar, Ensar Vakfı Van Şube Başkanlığı görevinde bulundu. Gülaçar, çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaptı. 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Osman Nuri Gülaçar, 24 Haziran 2018'de yapılan Genel Seçimlerde 27. Dönem Van Milletvekili olarak seçildi. AK Parti 6. Olağan Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olarak seçildi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü olan Gülaçar, aynı zamanda Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Osman Nuri Gülaçar'dan Son Haberler