Ömer Faruk Canpolat

Ömer Faruk Canpolat

Refahiye Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat kimdir? Erzurumlu olup  12/09/1989 tarihinde Erzurum’da doğudu. Kaymakam Canpolat; ilk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden dereceyle mezun olmuştur.

Tümünü Göster

Ömer Faruk Canpolat 1 yıllık süreyle Kamu Denetçiliği Kurumunda Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Daha sonra 2015 yılında Erzincan Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Refikliği stajını sırasıyla Gümüşhane-Kelkit ve Muğla-Dalaman ilçelerinde tamamladı. Canpolat, Teftiş Stajını Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında tamamlamıştır. Kemaliye ve Ahmetli İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. Kaymakam Adayları Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca yurtdışı stajı kapsamında İngiltere Sheffield Üniversitesinde 4 ay süreyle yabancı dil eğitimi alarak akabinde katıldığı Kaymakamlık Kursunu üstün başarı derecesi ile tamamladı.

Yurt dışı stajının ardından Kastamonu İli İhsangazi ilçesi Kaymakamı olarak atanmıştır. Daha sonra Gümüşhane İli Köse İlçesi Kaymakamı görevini yapmıştır. Ayrıca Van Vali Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 11.08.2022 tarihli ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Refahiye Kaymakamı olarak atanmıştır. 29.08.2022 tarihinde ilçedeki görevine başlamıştır.