Erzurum Güncel

Oltu'da yıl sonu resim sergisi açıldı

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Erzurum Oltu Gençlik Merkezi öğrencilerinin yapmış oldukları eserler sergilendi.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Erzurum Oltu Gençlik Merkezi öğrencilerinin yapmış oldukları eserler sergilendi.

Erzurum - Oltu Gençlik Merkezi Konferans salonunda Gençlik Merkezi Öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu sergisinin açılış kurdelasını; Oltu Belediye Başkanı Adem Çelebi, Gençlik Ve Spor Erzurum il Müdürü Levent Çakmur, Milli Eğitim Erzurum İl Müdürü Yakup Yıldız, Oltu İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhami Şahin, Oltu İlçe Emniyet Müdürü Yasin Pala, Oltu İlçe Spor Müdürü Ömer Bektaş, Oltu Gençlik Merkezi Müdürü Tuncay Yıldırım kesti.

Gençlik merkezi bünyesinde 7 ile 29 yaş aralığındaki kurs öğrencilere çeşitli sanatsal çalışma alanı sunuluyor. En çok talep gören kursların başında gelen resim sanatı kursu geçtiğimiz dönem 100'e yakın öğrenci grupları ile çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi. Çalışmalar ebru, tuval üzerine akrilik boya, tuval üzerine yağlı boya, seramik yapımı, atık malzemelerden dekor yapımı, karakalem ve sınava hazırlık kursları şeklinde sıralanıyor. Yetkililer, dönem boyunca belirtilen sanat dallarından eserler ortaya çıkararak, kursiyerlerin daha çok motive etmek ve beraberinde ilçe halkının entellektüel bakış açısını genişletmek adına sergiler düzenlediklerini ifade ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Erzurum, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir