Erzurum Çevre

Oltu Çayı coştu

Erzurum'un Oltu ilçesinden geçen Oltu Çayı'nın, yağan yağmurlar ve karların erimesi sonucu debisi yükseldi.

Erzurum'un Oltu ilçesinden geçen Oltu Çayı'nın, yağan yağmurlar ve karların erimesi sonucu debisi yükseldi.

Erzurum - Her yıl bu aylarda karların erimesi ve yağışların yoğunlaşmasıyla coşan Oltu Çayı'nın taşkın ve sele neden olma ihtimali geçmiş yıllarda vatandaşı korkutuyordu. Ancak son yıllarda yapılan çalışmalar ve alınan önlemler sonucu Oltu Çayı'nın taşkın ve sele yol açmaması vatandaşları mutlu ediyor. Çoruh Nehri'ni besleyen önemli kollardan biri olan Oltu Çayı'nın debisi, son bir haftada sağanak yağmur sonrası en üst noktalara kadar geldi. İlçe merkezinden geçen çayın akışını izleyen vatandaşlar ise, bu senenin bereketli geçeceğini ifade etti.

Oltu ile sakinlerinden İbrahim Kara, "Oltu Çayı'nın coştuğunu görüyoruz. Çayın etrafındaki evlerin dikkatli olmasını ve özellikle çocukların bu aylarda uzak tutmaları gerekir. Yağmurların yavaş yağması da çok güzel. En azından sel gelmiyor" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Korkut, Oltu gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir