Bitlis Çevre

Öğrenci ve öğretmenler Van Gölü sahilini temizledi

BİTLİS (İHA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir grup öğretmen ve öğrenci Van Gölü kıyısını temizledi.

BİTLİS (İHA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir grup öğretmen ve öğrenci Van Gölü kıyısını temizledi.

Bitlis: Tatvan ilçesinden bulunan Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Bölümü öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 20 kişilik grup, Van Gölü'ne kıyısı olan Tatvan sahilinde çevre temizliği yaptı. Küçük bir alan olmasına rağmen 5 poşet çöp toplayan öğretmen ve öğrenci grubu, Tatvanlılara seslenerek sahilin temiz tutulması hususunda uyarılarda bulundu.

20 öğrenci ve 2 öğretmen ile birlikte küçük bir sahil şeridinde 5 poşet çöp topladıklarını belirten Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Bölümü Alan Şefi Emre Söylemez, "Öğrencilerimizle her sene yaptığımız bu çevre bilincini aşılamak için Tatvan sahiline gelip çevreyi temizledik. Hem yılsonu etkinliği anlamında hem de Tatvan'da çevre bilincini arttırma anlamında böyle bir etkinlik yaptık. 20 öğrenci ve 2 öğretmen ile birlikte küçük bir sahil şeridinde 5 poşet çöp topladık. Katılan öğrencilerimize teşekkür eder, ilçe sakinlerimiz için de ön ayak olmuş oluruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Tatvan, Van, Van Gölü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir