Ekonomi

OEDAŞ, 1200'den fazla çalışanıyla kış hazırlıklarını tamamladı

ANKARA - Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), kış mevsiminin sert geçtiği bölgede hazırlıklarını tamamladı.

ANKARA - Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), kış mevsiminin sert geçtiği bölgede hazırlıklarını tamamladı.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, OEDAŞ kış mevsimi koşullarına yönelik hazırlıklar kapsamında hizmet verdiği 5 ilde toplam 27 bin 612 aydınlatma direği, 3 bin 657 trafo ile 18 bin 8 kilometre alçak gerilim ve orta gerilim hattının bakımını yaptı.


Arıza bakım aracı filosunu genişleterek 298 araca çıkaran OEDAŞ, ayrıca zorlu coğrafi koşullarda önleyici bakım çalışmaları yapmak ve yaşanabilecek arızaları hızla belirlemek üzere bölgesindeki her şehir için birer drone tedarik etti.


Açıklamada görüşlerine yer verilen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, bölgelerinde 3 milyon kişiye güvenli ve sürdürülebilir elektrik arzı sağlamak için çalıştıklarını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:


"Bu kapsamda bir taraftan yeni yatırımlarla geleceğin elektrik şebekelerini kurarken diğer taraftan da şehirlerimizi karış karış gezerek bakım-onarım çalışmalarımızı tamamladık. Bölgemizde kış koşulları son derece çetin geçiyor. Bu nedenle bakım çalışmalarımıza ek olarak araç filomuzu ve ekipmanımızı da genişlettik. Başta saha ekiplerimiz ve mühendislerimiz olmak üzere 1200'ü aşkın çalışma arkadaşımızla birlikte kış koşullarına karşı hazırlıklarımızı tamamladık."


Yalçın, ayrıca 7 gün 24 saat hizmet veren "ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi", "OEDAŞ 186" mobil uygulaması, internet sitesi ve e-posta hizmetlerinin yanı sıra tüketici hizmet merkezleri aracılığıyla da tüm vatandaşların OEDAŞ ile iletişime geçebileceğini kaydetti. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Drone, Kilometre, OEDAŞ ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir