Bitlis Çevre

Nemrut'un maskotu ayıları görenler telefonlarına sarılıyor

Bitlis'in Tatvan ilçesi sınırlarında bulunan dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü civarında bulunan ayıları gören ziyaretçiler telefonlarına sarılarak bol bol fotoğraf çekiyor.

Bitlis'in Tatvan ilçesi sınırlarında bulunan dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü civarında bulunan ayıları gören ziyaretçiler telefonlarına sarılarak bol bol fotoğraf çekiyor.

Bitlis: Eşsiz doğası, soğuk ve sıcak gölleri, buhar ve buz bacaları ile yeryüzü cenneti olarak adlandırılan 2 bin 250 rakımlı Nemrut Krater Gölü, kenarında yaşayan boz ayılarıyla da gündeme geliyor. Son yıllarda popülasyonu artan ayılar insanların piknik yaptıkları alanlarda sık sık yiyecek bulmak için görülüyordu. İnsanların zaman zaman elle beslediği ayılar, saldırılarıyla da gündem oluyor. Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan 2 bin 250 rakımdaki göle gelen yerli ve yabancı turistler, buradaki ayıları elleri ile besliyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte yiyecek bulmak için göl kenarına doğru yürüyen ayıları gören vatandaşlar cep telefonlarına ve kameralarına sarılarak görüntü çekmeye çalıştı. Ayıyı ekmek parçalarıyla besleyen vatandaşlar bol bol fotoğraf ve görüntü çekmeyi de ihmal etmedi. Ayı bir süre sonra vatandaşların bakışları arasında bölgeden uzaklaştı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Göle, Nemrut Krater Gölü, Tatvan, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir