Bitlis Çevre

Nemrut'ta ayılar motosikletin koltuğunu parçaladı

Bitlis'in Tatvan ilçesi sınırları içinde bulunan Nemrut Krater Gölü civarındaki ayılar, kamp yapmaya giden vatandaşın motosikletine saldırdı.

Bitlis'in Tatvan ilçesi sınırları içinde bulunan Nemrut Krater Gölü civarındaki ayılar, kamp yapmaya giden vatandaşın motosikletine saldırdı.

Bitlis: Geçtiğimiz gün arkadaşları ile birlikte Nemrut Krater Gölü'ne giden Cengiz Gencer adlı vatandaş, park ettiği motorunun yanında bir süre sonra geri gidince ayıların üstünde olduğunu gördü. Ayıları korkutup oradan uzaklaştırmaya çalışan Gencer, çokta başarılı olamayınca motorun koltuğunu parçalanmaktan kurtaramadı.

Motoru göl kenarı bir yere park edip çay içmek için 10 dakikalığına uzaklaştığını belirten Gencer, döndüğünde o manzarayla karşılaştığını söyledi. Gencer, "Doğasever olarak Nemrut kalderasını keşfetmeye geldim. Daha sonra motorumu buraya park ettim. Belli bir mesafe uzaklaştım. Tekrardan dönüp geldiğim zaman ayı grubunun motorumu parçaladığını gördüm" dedi.

Amatör olarak doğa ve uzay gözlemciliği yapan Dr. Cihan Önen ise vatandaşlara ayılar hakkında uyarılarda bulundu. Önen, "Yollar açıldı, kar örtüsü kalktı ve bununla beraber bölgeye daha fazla ziyaretçi gelmeye başladı. Piknik yapılmasından dolayı bölgeye daha fazla ayı gelmeye başladı. İster istemez ayılarla insanlar karşılaşabiliyor. Böylece maddi manevi zararlar doğabiliyor. Geçen yıllarda da buna pek çok defa tanık olduk. Zaten yetkililerde gerekli tabelaları asarak uyarılarını yapmışlar. Vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Korkut, Motosiklet, Nemrut Krater Gölü, Tatvan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir