Bitlis Güncel

Nemrut Krater Gölü'nde çevre temizliği yapıldı

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde doğaseverler, Nemrut Krater Gölü'nde çevre temizliği yaptı.

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde doğaseverler, Nemrut Krater Gölü'nde çevre temizliği yaptı.

Tatvan Belediyesince, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan, doğal güzellikleri ve eşsiz manzarasıyla ilgi çeken gölün ve çevresinin kirletilmemesi için etkinlik düzenledi.

Etkinliğe katılan doğaseverler, Nemrut Kalderası ve Nemrut Krater Gölü kıyısında çevre temizliği yaptı.

Toplanan çöpler belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü araçlarıyla bölgeden taşındı.

Belediye Başkanı Mümin Erol, gazetecilere, çevre temizliğine önem verdiklerini bu nedenle öncelikle Van Gölü kıyısında çevre temizliği yaptıklarını söyledi.

Şimdi de Nemrut Krater Gölünde çevre temizliği yaptıklarını belirten Erol, "İnsanları bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla burada çevre temizliği yaptık. Doğaya karşı toplumsal duyarlılığı oluşturabilirsek güzel olur. En iyi temizlik kirletmemektir." dedi.

Nemrut Krater Gölü
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Bitlis, Nemrut Krater Gölü, Tatvan, Tatvan Belediyesi, Van, Van Gölü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir