Bitlis Güncel

Nemrut Krater Gölü, bayram tatilinde doğaseverlerin tercihi oldu

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki, dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü Nemrut, Kurban Bayramı tatilinde yüzlerce doğasevere ev sahipliği yaptı - Tur operatörü Serkan Baş:
- "Doğası harika, güzel bir manzaraya sahip. Hava güneşli ama yakmıyor ve nemli değil"

Bitlis: ŞENER TOKTAŞ - Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü, Kurban Bayramı tatilinde doğaseverlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri oldu.

Kentin en önemli turizm rotalarından olan ve Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü" alan 2 bin 250 rakımdaki göl, kente gelen turistlerin görmeden gitmediği noktalar arasında yer alıyor.

Dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü Nemrut, doğal güzellikleri ve seyrine doyumsuz manzarası ile Kurban Bayramı tatilinde de yüzlerce doğaseveri ağırladı.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra sıcak ve soğuk gölleri, buz mağarası, buhar bacası, kuş türleri ve biyoçeşitliliğiyle ilgi çeken Nemrut'a gelenler, doğayla iç içe zaman geçirmenin tadını çıkardı.Tur kapsamında Trabzon'un Akçaabat ilçesinden Nemrut Krater Gölü'ne gelen ziyaretçiler de burada hem horon tepti hem de cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle eşsiz manzarayı görüntüledi.

Havası çok güzel

Tur operatörü Serkan Baş, AA muhabirine, yaklaşık 75 misafirle bayram tatilini değerlendirmek için Trabzon'un Akçaabat ilçesinden Van'a geldiklerini söyledi.

Van'ın çok güzel ve keşfedilmesi gereken bir kent olduğunu ifade eden Baş, şöyle konuştu:

"Gezimiz kapsamında Nemrut Krater Gölü'nü görmek için Bitlis'in Tatvan ilçesine geldik. Gerçekten doğası harika. Güzel bir manzaraya sahip. Herkesin buraya gelmesi gerekiyor. Hava güneşli ama yakmıyor ve nemli değil. Bizim Karadeniz'in havası biraz nemli. Van Gölü'nün etrafını kara yoluyla gezebiliyorsunuz. Bu çok güzel. Van Gölü havzasının her yerinde hem tarih hem de doğa ve su var. Bu çok değerli."

Çocukları ve arkadaşlarıyla Nemrut'a gelen Nurcan Balcı Çakır da "İlk kez geldim. Geziyoruz, eğleniyoruz. Burası Karadeniz'den çok farklı ama çok güzel. Doğası harika. Bizim orası gibi nemli değil. Daha gezilecek çok yer varmış. Herkese buralara gelmeyi tavsiye ediyorum." diye konuştu.

BİTLİS - Nemrut Krater Gölü, bayram tatilinde doğaseverlerin tercihi oldu1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Kurban Bayramı, Nemrut Krater Gölü, Tatvan, Türkiye, Van, Van Gölü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir