Muş'ta spor ve sanata destek yürüyüşü yapıldı

Muş
Muş'ta spor ve sanata destek yürüyüşü yapıldı

MUŞ - Spor ve sanatın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen "Muş'ta Spor ve sanat, ustalara saygı" etkinliği kapsamında kentte yürüyüş gerçekleştirildi.

Kültür ve Sanatçılar Derneğince organize edilen etkinlikte çoğunluğu eski sporcu ve sanatçılardan oluşan grup, belediye önünde bir araya geldi.

"Sporcularımızla beraber, bütün halkımızı stadyuma davet ediyoruz" yazılı pankart taşıyan grup karayolları kavşağına yürüdü, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Dernek Başkanı Nejdet Evren, gazetecilere, bu etkinlik ile farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Sporcu ve sanatçıları kentin gelişimine katkı sunması için bir araya getirdiklerini belirten Evren, "Bir ilin tanıtılması için en büyük iki kalemden biri spor, biri sanat. İlimizde ne yazık ki spor ve sanat zayıf olduğu için, bunu geliştirmek yönelik büyük üstatları bir araya getirdik. Amacımız birlik, beraberliği pekiştirmek, ilin tanıtımına katkı sunabilmek, ilin spor ve sanatını daha ileriye taşımaktır." diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı da 16 yaşından beri sporun içerisinde olduğunu, amatör olarak futbol da oynadığını aktardı.

1999- 2002 yılları arasında Muşspor Türkiye 3. Lig'inde mücadele ederken kulüp başkanlığı yaptığını ifade eden Avcı, "Bugün de Muşspor'un tekrar profesyonel ligde mücadele etmesi adına bir etkinlik düzenlendi. Buna biz de spor geçmişimiz olması münasebetiyle destek verdik. Özellikle atletizm ve kayakta çok başarılı bir gençliğimiz var fakat sporda futbolun ayrı bir yeri var." diye konuştu.

Şehir stadyumunda 3 gün sürecek etkinlikte futbol turnuvası ve konser gerçekleştirilecek.

Etkinliğe, Belediye Başkanı Feyat Asya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, eski sporcu ve sanatçılar katıldı. Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Muş, sanat, spor, YÜRÜYÜŞ.

Yorum Ekle