Muş Güncel

Muş'ta "mobil göç noktası aracı" hizmete başladı

MUŞ - Muş'ta düzensiz göçmenlerin tespitinin yapılacağı "mobil göç noktası aracı" hizmet vermeye başladı.

MUŞ - Muş'ta düzensiz göçmenlerin tespitinin yapılacağı "mobil göç noktası aracı" hizmet vermeye başladı.

Vali Avni Çakır, İstasyon Caddesi'ndeki mobil aracı inceledi, İl Göç İdaresi Müdürü Murat Atilla'dan bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Vali Çakır, mobil araçta seri şekilde yabancıların bilgilerinin parmak izinden kontrol edildiğini söyledi.

Yabancı uyruklularla ilgili tüm belge ve bilgilerin kısa sürede mobil araca ulaştığını anlatan Çakır, şöyle konuştu:

"Araç haftanın 3 günü İstasyon Caddesi'nde, 2 gün de ilimizdeki polis ve jandarma kontrol noktalarında olacak. Yıl başından bu yana Muş'ta 74 yabancı uyruklunun usulsüz şekilde ilimizde ikamet ettiği belirlenerek Geri Gönderme Merkezine teslim edildi. Mobil aracımız devreye girdikten sonra şu ana kadar 9 yabancı uyrukluyla alakalı olumsuzluk tespiti yapıldı. Bu 9 yabancının sınır dışı edilmesi için işlemleri gerçekleştirildi."

Çakır'a, Vali Yardımcısı Mustafa Batuhan Alpboğa da eşlik etti.

MUŞ - Mobil göç noktası aracı hizmete başladı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Avni Çakır, Göç İdaresi, Göçmen, Jandarma, Muş, Polis gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir