Muş Yaşam

Muş'ta Kızılağaç deresinde renkli görüntüler: Kadınlar halı yıkadı, çocuklar yüzdü

Muş'ta kadınlar Kızılağaç deresindeki sodalı suda halı yıkarken, çocuklar da yüzerek suyun tadını çıkardı.

Muş'ta kadınlar Kızılağaç deresindeki sodalı suda halı yıkarken, çocuklar da yüzerek suyun tadını çıkardı.

Muş - Muş'ta yaz sıcakları kendini iyice hissettirdi. Kadınlar, sodalı suda halı yıkarken, çocuklar ise dere üzerinde oluşturdukları göletlerde yüzerek suyun tadını çıkarıyor. Geleneksel yöntemlerle halılarını yıkayan kadınlar, Kızılağaç deresinin sodalı suyunun halıları temizlemede etkili olduğunu belirtiler. Çocuklar ise yaz tatilinin keyfini çıkarmak için dere kenarına gelerek kendi imkânlarıyla oluşturdukları göletlerde yüzüyorlar. Suya girip serinlemek, hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor hem de onları yazın bunaltıcı sıcaklarından koruyor.

Halı yıkayan eşine yardım eden Erdal Taşıyan, geleneksel yöntemlerle halı yıkadıklarını söyleyerek, "Kızılağaç beldesinde yaşıyorum. Çok güzel bir doğası var. Burada doğal ortamda halı yıkıyoruz. Biz burada halı yıkarken çocuklarda suda yüzerek günün tadını çıkarıyorlar. Günümüz burada çok güzel geçiyor. Hem gündelik işlerimizi yapıyoruz hem de piknik yapıyoruz" dedi.

Annesi halılarını yıkarken derede yüzerek serinleyen çocuklardan Eymen Taşıyan ise "Annelerimiz geleneksek yöntemlerle halı yıkarken bizde burada yüzerek suyun keyfini çıkarıyoruz. Su çok güzel arkadaşlarımızla eğleniyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Göle, Muş gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir