Muş Asayiş

Muş'ta bayram tatili süresince trafik ve asayiş tedbirleri arttırıldı

Muş'ta Kurban Bayramı'nda genel güvenlik ve asayişin sağlanması için il merkezi ve ilçelerde ek tedbirler alındı.

Muş'ta Kurban Bayramı'nda genel güvenlik ve asayişin sağlanması için il merkezi ve ilçelerde ek tedbirler alındı.

Muş - Yaklaşan 9 günlük bayram tatili boyunca vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla Muş'ta trafik ve asayiş tedbirleri önemli ölçüde arttırıldı. Muş Valiliği, tatil süresince vatandaşların huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı. Kurban Bayramı öncesi ve yaz ayları nedeniyle vatandaşların iller arası hareketliliğinin artacağına değinen Vali Çakır, vatandaşların emniyetli bir şekilde yolculuk yapmaları için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirterek, "2024 yılı Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında 12 Haziran Çarşamba gününden 23 Haziran Pazar gününe kadar ilimiz genelinde polis ve jandarma bölgesinde azami ölçüde tedbir planlanmıştır. Bu tedbirler kapsamında Merkez ve İlçelerimizde her gün 30 trafik ekibi, 35 destek trafik ekibi, 87 diğer birimlere ait ekipler olacak şekilde toplamda 152 ekip görev yapacaktır. Personel sayısı açısından her gün 80 Trafik Personeli, 103 Takviye Trafik Personeli, 715 diğer asayiş hizmetlerinde görev yapan personeller olacak şekilde toplamda 898 personel görev yapacaktır. Ayrıca günlük 19 ayrı noktada radar uygulaması icra edilecektir" ifadelerini kullandı.

Çakır, "Yapılacak görevler kapsamında ilimiz içinde ve ilimiz geçişinde sürücülerin trafikte güvenli seyretmelerini sağlayabilmek, halkın toplu bulunduğu yerlerde asayişin sağlanabilmesi, hayvan pazarlarında sahtecilik gibi suçların önüne geçilebilmesi, bayram süresince araç kiralama vaadiyle dolandırma suçlarının engellenebilmesi, vatandaşlarımızın her anlamda güvenli bir bayram geçirmelerini sağlamak amaçlanmaktadır" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Jandarma, Kurban Bayramı, Muş, Muş Valiliği, Polis gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir