Murat Erkan

Murat Erkan

Murat Erkan, Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden biridir. 15 Mart 2019 tarihinde Turkcell Genel Müdürü olarak atanmıştır. Profesyonel kariyerine Toshiba'da başlayan Erkan, daha sonra Biltam Mühendislik'te Uygulama Mühendisi olarak çalışmıştır. Daha sonra Cisco Türkiye'de Türkiye'nin ilk "Sistem Mühendisi" olarak görev almıştır. Cisco Systems'da Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

Tümünü Göster

Murat Erkan, 2006 yılından itibaren Aneltech'te Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini üstlenmiştir. 2008 yılında Turkcell'e Superonline Genel Müdürü olarak katılmıştır. 2015-2019 yılları arasında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Murat Erkan, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Ayrıca, 2010 yılında Harvard Business School'da Stratejik Pazarlama Programını tamamlamıştır. Erkan, telekomünikasyon, teknoloji ve satış alanlarında geniş bir deneyime sahiptir ve bu deneyimleriyle Turkcell'in Türkiye'deki lider konumunu daha da güçlendirmeye çalışmaktadır.