Elazığ Spor

Milletvekili Erol: ''Elazığspor'un şampiyonluğunda herkesin, siyasi düşüncesi ne olursa olsun aynı noktada birleştiğini gördük''

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığspor'un TFF 2. Lige çıkması nedeni ile Mecliste yaptığı konuşmada, ''Herkesin, siyasi düşüncesi ne olursa olsun aynı noktada birleştiğini biz bu şampiyonlukta gördük'' dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığspor'un TFF 2. Lige çıkması nedeni ile Mecliste yaptığı konuşmada, ''Herkesin, siyasi düşüncesi ne olursa olsun aynı noktada birleştiğini biz bu şampiyonlukta gördük'' dedi.

Elazığ - CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığspor'un başarısını meclise taşıdı. 52 Orduspor'u 3-0 yenerek TFF 2. Lig'e yükselen Elazığspor'u tebrik eden Erol, ''Cumartesi günü 52 Orduspor ile Elazığspor'un maçı vardı. Elazığspor'umuz, Elazığ'ın bir marka değeri olan kulübümüz TFF 2. Lige çıktı. Bu çok anlamlı. Hem Elazığspor'un 2. Lige çıkmasında katkısı olan il valisine, belediye başkanına, milletvekillerine sivil toplum örgütü başkanlarına, kulüp başkanına, kulüp yöneticilerine futbolculara ve taraftarlara teşekkür ederim. Ben futbolla çok ilgili değilim ama bir futbol takımının başarısının bir şehirdeki algıyı nasıl değiştirdiğini, insanlara nasıl moral verdiğini ve gerçekten insanların o konu ile ilgili nasıl herkesin, siyasi düşüncesi ne olursa olsun aynı noktada birleştiğini biz bu şampiyonlukta gördük. 2020 ve 2023 yılında iki deprem yaşadık, insanlar inanılmaz bir moral bozukluğu yaşadı, psikolojik sorunlar yaşadı ama Elazığspor'un başarısı Elazığ'daki bütün sorunları giderdi. Sokakta, vatandaşta inanılmaz bir mutluluk var. Bu başarıdan kaynaklı inanılmaz bir kendi arasında bir eş güdüm var, dayanışma var. Bu anlamda ben Elazığspor'a başarılar diliyorum, kutluyorum. Bu yalnızca deprem bölgesindeki illerin sporla bağının başarısı ile ilgili bir sonuç olarak görülmemeli. Hemen yanımızda Bingöl var, Tunceli var, aslında Anadolu illerinde futbol kulüpleri o kentlerdeki hem sosyal dayanışmayı barısı, kültürü, geleneğin yaşatılmasını dayanışmayı sağlayan ve insanların orada bu tür aktivitelerle günün zorluklarından, sıkıntılarından sorunlarından arındıkları bir süreç olarak görülmeli ve özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığının da hem Elazığspor'a hem komşu ilimiz olan Bingöl ve Tunceli'nin Dersimpor'una bu anlamda da katkılarının devam etmesini istiyorum'' diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Spor haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Bingöl, CHP, Deprem, Elazığ, Elazığspor, Futbol, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gürsel Erol, Spor, Tunceli gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir