Kars Yaşam

Milletvekili Çalkın, selden etkilenen Akdam köyünde

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, selin vurduğu köyde incelemelerde bulunan Çalkın, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, selin vurduğu köyde incelemelerde bulunan Çalkın, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kars - AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, İl Başkanı Muammer Sancar ve Kağızman Kaymakamı Okan Daştan ile birlikte Akdam Köyü'nde etkili olan sağanak yağış dolayısıyla meydana gelen sel felaketinden etkilenen Akdam köyüne geldi.

Köylülerle bir araya gelen Çalkın, selden zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Milletvekili Adem Çalkın, "Devletimiz tüm gücü ile sele maruz kalan hemşehrilerimizin yanında olacak ve yaraları bir an önce sarılarak zararları giderilecek. Bunun için gerekli çalışmalar aksatılmadan yürütülüyor. Her koşulda, zorlukta ve her durumda hemşehrilerimizin yanında olacağız" dedi.

Daha sonra selden zarar gören ev ve ahırları da gezen Çalkın, zarar tespitinin kısa sürede tespit edilmesi için ilgili birimlerim çalışma yürüttüğü kaydetti. Çalkın, daha sonra Akdam köyünden ayrıldı.

Öte yandan Devlet Su İşleri (DSİ) Kars Bölge Müdürlüğü'nce selden etkilenen köyde çalışma başlatıldı. DSİ ekipleri, başta kanallar olmak üzere selden gelen kaya ve çamuru temizledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Adem Çalkın, AK Parti, Devlet Su İşleri, Kağızman, Kars, Okan Daştan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir