Malatya'da, TÜİK'in belirlediği hanelerde bağışıklık testi yapılmaya başlandı

MALATYA - İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) belirlediği hanelerde bağışıklık testi yapılmaya başlandığını açıkladı.

Malatya'da, TÜİK'in belirlediği hanelerde bağışıklık testi yapılmaya başlandı

- İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) belirlediği hanelerde bağışıklık testi yapılmaya başlandığını açıkladı.

Bentli, yazılı açıklamasında, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve gelecek dönemdeki hazırlıkları planlamak amacıyla Türkiye çapında tüm illeri temsil eden bir çalışma başlatıldığını bildirdi.

Yapılacak çalışmada TÜİK tarafından belirlenen hanelerin ziyaret edileceğini aktaran Bentli, "Bu hanelerde yaşayan belirli kişilerden ELISA (antikor) testi için kan örneği ve PCR testi için ise Kovid-19 Rehberi'ne uygun olarak sürüntü örneği alınacaktır. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizde de ekipler oluşturulmuş ve saha çalışmalarına başlanmıştır. Yapılacak çalışmayla koronavirüs hastalığı ile mücadelede, gelecekte uygulanacak politikalara yön verilmesine, yeni tanı ve tedavi yöntemleri belirlenmesine katkıda bulunulacaktır." ifadelerini kullandı.

Kimlik kartları ve uygun formalarla personellerinin ziyaretleri gerçekleştireceğini kaydeden Bentli, personellerine gerekli desteğin verilmesi hususunda vatandaşlara çağrıda bulundu.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı Valisi Varol, Belediye Başkanı Sayan'ı ziyaret etti

Ağrı Valiliği Kovid-19'a karşı ek tedbirler aldı

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Yorum Ekle