Ekonomi

LG'nin CordZero elektrik süpürgeleri "UL sertifikası" aldı

LG Electronics Ev Aletleri ve Hava Çözümü Şirketi Başkanı Lyu Jae-cheol:
- "İnsanların ve gezegenin sağlığı göz önünde bulundurularak neredeyse bir sanat eseri şeklinde tasarlanan ev aletleriyle LG, farklı müşteri deneyimleri sunmaya devam edecek"

İSTANBUL - LG Electronics (LG) CordZero elektrikli süpürge serisi, UL Solutions'tan "Altın sertifika" aldı.


Şirket açıklamasına göre, LG CordZeroThinQ A9 Kompressor, CordZero A9 elektrikli süpürgeler, CordZero R9 robot elektrikli süpürge ve All-in-One Tower'ın dahil olduğu ürünler, elektrikli süpürge kategorisinde UL sertifikasını alan ilk ürünler oldu. Böylece ürünlerin kimyasal ve partikül emisyon gerekliliklerini yerine getirdiği de kanıtlanmış oldu.


Evi daha sağlıklı ve daha güvenli bir yer haline getirmeye kararlı olan LG, konut tipi klima modelleri ve LG DUAL Vane sistem klimasının da dahil olduğu ürün serisiyle, daha iyi bir yaşam sunan Altın sertifikalı çözümler sunuyor.


UL'nin en katı VOC (Uçucu Organik Bileşenler) emisyon standartlarını karşılayan en yeni LG hava çözümü sunan ürünleri CordZero elektrikli süpürgeler, evdeki hava kalitesini olumsuz etkilemeden temizlik performansı sağlıyor. LG'nin kapsamlı filtreleme sisteminden yararlanan CordZero elektrikli süpürgeler, iç ortamdaki tozu etkili bir şekilde giderirken, yeniden odaya dağılmasını da engelliyor.


VOC emisyonları çeşitli sağlık komplikasyonlarına neden olabiliyor ve özellikle küçük çocuklar ve yaşlılar için zararlı olabiliyor. UL'nin sertifikasyon programında elde edilebilecek en yüksek derece olan Altın sertifikasına sahip ürünlerin, düşük VOC emisyonları ürettikleri ve iç mekanları herkes için daha güvenli ve konforlu hale getirdikleri doğrulanmış oluyor.


Düşük VOC ürünler oldukları test edilerek onaylanmış olan LG CordZeroThinQ A9 Kompressor kablosuz elektrikli süpürge ve CordZero R9 robot elektrikli süpürge, LG'nin son teknoloji filtreleme sistemi ile donatıldı. Metal Toz Filtre, Ön Filtre, ve İnce Toz Filtresi ve LG'nin Turbo Cyclone teknolojisi süpürgenin tozu filtreleyip ayırarak hapsetmesini sağlıyor ve emilen toz parçacıklarını ayırıp filtreleyerek tozun dışarı çıkmasını engelliyor. Her iki elektrikli süpürge de LG'nin Yükseltilebilir Cihaz serisine ait olduğundan, kullanıcılar LG ThinQ uygulaması aracılığıyla yeni kullanışlı işlevleri kolayca ekleyebiliyor.


Bir yerleştirme istasyonu görevi gören yenilikçi All-in-One Tower özelliğine sahip LG CordZero elektrikli süpürgeler, antibakteriyel toz torbasına, çıkarılıp yıkanabilen motor koruma filtrelerine ve ince toz parçacıklarının kaçmasını önleyen yüksek verimli otomatik çöp kutusu boşaltma sistemine sahip. Yerden tasarruf sağlayan ve kullanımı kolay All-in-One Tower özelliği, ayrıca elektrikli süpürge aksesuarları için hızlı şarj ve sorunsuz depolama sağlıyor.


Açıklamada görüşlerine yer verilen LG Electronics Ev Aletleri ve Hava Çözümü Şirketi Başkanı Lyu Jae-cheol, "herkes için daha iyi bir yaşam yaratma" hedeflerinin bir parçası olarak, tüketiciler ve çevre için daha iyi ürünler sunabilmek adına daha çok çaba harcadıklarını belirterek, "İnsanların ve gezegenin sağlığı göz önünde bulundurularak neredeyse bir sanat eseri şeklinde tasarlanan ev aletleriyle LG, farklı müşteri deneyimleri sunmaya devam edecek." ifadelerini kullandı. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Konut, LG Electronics, Van ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir