Lexus Haberleri

Lexus haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Lexus'un en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Lexus

Lexus nedir? Japon otomotiv üreticisi Toyota tarafından üretilen lüks otomobil markasıdır. Lexus markası dünya çapında 70'den fazla ülke ve bölgede pazarlanmaktadır. Lexus'un genel merkezi Japonya'dadır. Operasyon merkezleri Brüksel , Belçika ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmaktadır. Lexus marka otomobiller Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika ve Latin Amerika'da satılır. ABD'de Lexus en çok satan lüks otomobil markasıdır ve 2005 yılından itibaren Japonya'da satılmaya başlamıştır.

Tümünü Göster

1989 yılında ilk çıktığından beri, Lexus dayanıklı ve sağlam otomobilleri ve yüksek kalitede sunduğu müşteri hizmetlinden dolayı bir itibar kazanmıştır. 2006 yılında JD Power and Associates Araçların Güvenilebilirlik Araştırmasına dayanarak Lexus markasını ABD'de en dayanıklı ve sağlam otomobil üreten marka seçti. Lexus bu ödülü 12 yıldır ardışık olarak kazanmıştır.