Kovid-19 tedavisi sırasında kalbi iki kez duran 62 yaşındaki hasta taburcu edildi

MALATYA - Malatya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavi sürecinde kalbi 2 kez duran 62 yaşındaki Hacı İşler, taburcu edildi.

Kovid-19 tedavisi sırasında kalbi iki kez duran 62 yaşındaki hasta taburcu edildi

- Malatya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavi sürecinde kalbi 2 kez duran 62 yaşındaki Hacı İşler, taburcu edildi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 Nisan'da hastanenin yoğun bakımında entübe edilen 62 yaşındaki Hacı İşler'in sağlığına kavuşmasının sevincini yaşadıklarını belirtti.

"Hacı bey gerçekten bizim için mucizenin adı." diyen Aktürk, şöyle devam etti:

"Şöyle ki 62 yaşında, diyabeti var, kalp krizi geçirmiş ve kalbinin büyük kısmını kaybetmiş. Sonrasında by-pass olmuş, bizim için oldukça riskli bir hastaydı. Yaklaşık 26 gün yoğun bakım sürecinde 20 gün solunum cihazına bağlanan, kalbi iki kez duran ve canlandırılarak tekrar hayata bağlanan, inatla yaşamaya çalışan bir vakaydı."

Taburcu edilmenin mutluluğunu yaşayan Hacı İşler ise sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, "81 ile sesleniyorum, lütfen dışarı çıkmayın, kurallara uyun, uymayanları uyaralım. Hastaneye nasıl geldiğimi, ambulansa bindiğimi bile bilmiyorum." diye konuştu.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Ağrı'da Türk Kızılay gönüllüleri bayramı evde geçiren çocukları eğlendirdi

Ağrı'da şehit aileleri, evlatlarının kabrini ziyaret etti

Kayaklı koşu sporcuları antrenmanlarını evlerinin bahçesine sığdırıyor

Yorum Ekle