Ekonomi

Koçfinans üniversiteli gençlerle geleceğin finans dünyasını tasarlıyor

Koçfinans BT ve AR - GE Direktörü Özlem Ekşioğlu Kumuk:
- "Finnovate ile geleceğin girişimci adayları olacak gençlere dokunmak, onların bu alandaki yetkinliklerini artırmak ve girişimcilik ekosistemini geliştirmek istedik"

İSTANBUL - Koçfinans, "'Finnovate' Koçfinans Fikir Kampı"nı hayata geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İstanbul'daki üniversitelerde öğrenim gören 2'inci ve 3'ncü sınıf öğrencilerinin dahil olduğu program yaklaşık iki ay sürdü.

Başvurular arasından seçilen 16 öğrencinin dört takıma ayrıldığı, birlikte iş fikri ve proje geliştirdiği Finnovate Fikir Kampı'na katılan gençler, bu süreçte Koçfinans'ı yakından tanırken tüketici finansman dünyasının dinamiklerine de hakim olma şansı yakaladı.

- Birinci projeye 40 bin lira ödül

Koçfinans çalışanlarının gönüllü olarak katılımcılara mentorluk desteği sağladığı program kapsamında gençler takım çalışmasını deneyimleme, kullanıcı deneyimi üzerine eğitim alma ve bayi ziyaretleri ile satış süreçlerini gözleme imkanı buldu. Süreç akabinde finansman sektörüne katkı sağlayacak, müşteri deneyimi ve yeni teknolojiler gibi konularda inovatif fikirler yaratan gençler, projelerini jüri üyelerine sundu. Birinci olan iki proje 40 bin lira, 2'inci 20 bin lira, 3'üncü ise 10 bin lira para ödülünün sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koçfinans BT ve AR-GE Direktörü Özlem Ekşioğlu Kumuk, Demo Day Programı ile başlayan girişimcileri destekleme yolculuğuna, Finnovate ile devam etmekten ve gençlerin yenilikçi fikirlerine şahit olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Kumuk, Koçfinans olarak yenilikçi iş fikirleri ile sektöre ilham olabilecek girişimleri desteklemenin kendileri için çok kıymetli olduğunu vurgulayarak, "Finnovate, 2022'den beri büyük bir ilgiyle karşılanan Demo Day Programı'nın farklı bir versiyonu niteliğinde. Demo Day ile bugüne kadar birçok girişimciyle tanıştık, deneyimlerimizi onlarla paylaşarak güçlü bir sinerji yakaladık. Böylece girişimcilerin yenilikçi bakış açısıyla sektörün gelişimine nasıl katkı sağladığına tanık olduk. Finnovate ile ise geleceğin girişimci adayları olacak gençlere dokunmak, onların bu alandaki yetkinliklerini artırmak ve girişimcilik ekosistemini geliştirmek istedik." ifadelerini kullandı.

Yoğun ilgiyle tamamlanan başvuru sürecinin akabinde 16 üniversiteliyi programa dahil ettiklerini aktaran Kumuk, şunları kaydetti:

"2 ay süresince onlarla dirsek temasında çalıştık. Oryantasyon, eğitimler ve bayi ziyaretleri düzendik. Böylelikle Koçfinans takımının mentorluğunda gençler sektörü ve sektördeki değişen dinamikleri gözlemleme fırsatı buldu. Tüm bu gözlemler ve eğitimler sonrasında onlardan geleceğin finans dünyasını şekillendirebilecek fikirler geliştirmelerini istedik. Geliştirilen projeler arasında birinciyi belirlemek jüri üyeleri için oldukça zor oldu. Bu sebeple iki projenin de birinci olmasına karar verdik. Finnovate programı kapsamında gençlerle Koçfinans'ın, beslenebileceği ve sektörün gelişebileceği bir ortam yaratmanın heyecanını yaşıyoruz."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir