Kızılay gönüllüleri Ahlat'ta özel öğrencilerle bir araya geldi
Bitlis Güncel

Kızılay gönüllüleri Ahlat'ta özel öğrencilerle bir araya geldi

BİTLİS - bitlis'in ahlat ilçesinde Türk Kızılay Ahlat Şubesi tarafından "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" nedeniyle farkındalık etkinliği düzenledi.


Bu kapsamda ilçedeki özel eğitim ve rehabilitasyon okulları ziyaret eden Kızılay gönüllüleri, öğrencilerle bir araya geldi, oyunlar oynadı, hediyeler verdi.


Kızılay Ahlat Temsilcisi Reşit Karakaplan, Engelliler Haftası dolayısıyla ilçede çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.


Karakaplan, gönüllü ekiple birlikte çeşitli ev ziyaretlerinde de bulunduklarını belirterek, "Haftayı çok güzel etkinliklerle geçiriyoruz. Hem ilçemizdeki özel eğitim ve rehabilitasyon okullarını ziyaret ettik hem de çeşitli ev ziyaretleri yaptık. Okullarda eğitimcilerimizin moral ve motivasyonunu artıracak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle hayatımızın her alanında engelli kardeşlerimizi hatırlamalı ve empati kurmalıyız." dedi. Kaynak: AA


Kızılay gönüllüleri Ahlat
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ahlat, Bitlis, Türk Kızılay ve Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir