Ağrı Yaşam

Kızılay Ağrı'da Kurban Bayramı'nda yüzlerce aileye yardım eli uzattı

Türk Kızılay Ağrı Şubesi, Kurban Bayramı'nda da ihtiyaç sahibi aileleri unutmayarak yüzlerce kişiye yardım eli uzattı.

Türk Kızılay Ağrı Şubesi, Kurban Bayramı'nda da ihtiyaç sahibi aileleri unutmayarak yüzlerce kişiye yardım eli uzattı.

Ağrı - Gönüllüler, bayram öncesi yalnız yaşayan yaşlıların evlerinde temizlik yaparak bayram hazırlıklarına destek oldu. 100 yetim çocuğu da mağazaya götürerek bayramlık kıyafet seçmelerine imkan sağladı. Bayram arefe günü ise şeker ve tatlı dağıtımı gerçekleştirildi. Kızılay ekipleri, kurban eti ve kavurma da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, yaptığı açıklamada, "Bayramın bereketini ihtiyaç sahibi ailelerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl 600 çocuğa mağazada kıyafet giydirildi, 500 çocuğa kıyafet verildi, ilçelerde toplam 1500 parça ürün dağıtıldı. 300 aileye kurban payı, 200 aileye bayram şekeri ve 200 aileye de bayram tatlısı ulaştırdık. Ailelerimizin yanında olmaya, kapılarını çalmaya devam edeceğiz" dedi.

Kızılay'ın yardımlarıyla bayram sevincini doyasıya yaşayan vatandaşlar, Kızılay'a ve gönüllülere teşekkürlerini iletti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Kurban Bayramı, Orhan Tatlı, Türk Kızılay, Türk Kızılay Ağrı Şubesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir