Elazığ Çevre

Keban'da balık işleme fabrikasının atıklarının arıtılmadan çaya döküldüğü iddiası

Elazığ'ın Keban ilçesinde, balık işleme ve paketleme fabrikasının kimyasal atıklarının arıtılmadan çaya döküldüğünü iddia eden vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

Elazığ'ın Keban ilçesinde, balık işleme ve paketleme fabrikasının kimyasal atıklarının arıtılmadan çaya döküldüğünü iddia eden vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

Elazığ - Elazığ'ın Keban ilçesinde vatandaşlar, alabalık işleme paketleme fabrikasının kimyasal atıkları arıtılmadan çaya verildiğini savunarak atıkların ilçe merkezine kadar geldiğini ve kanalizasyon yerine sokaklarda durulmadığını savundu.

İlçe sakinlerinden esnaf Murat Doğan, "Birkaç yıldır şikayette bulunmamıza rağmen hiçbir çözüm alamadık, önlem alınmadı. Buradaki pislik kanalizasyona gitmeden Keban sokaklarına akmakta. Ayrıca balık yıkama tesislerinde, temizlenen balıkların kimyasal atıkları şu anda Keban Deresi'ne aktarılıyor. Eskiden Keban Barajı'na aktarılıyordu. Salyangozların yağ bağlamasından dolayı şikayet üzerine oradan alıp dereye aktardılar. Buradaki tek tribünlü baraj. Defalarca bildirdik yetkililere. Ekipler geliyor kanalizasyonları var, arıtmaları var diyor gidiyorlar. Gelsinler gösterelim kendilerine atık suların nereye gittiğini, kanalizasyona girmeden nereye gittiğini görsünler. Doğa katliamı var. Keban turizm cenneti olan bir yer, dışarıdan gelen müşteriler otobüsler, taksiler gelip duruyor. Kokuyu aldıkları an hemen kaçıyorlar. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Burada sağlığımızla oynanıyor. Bu işe bir çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.

Öte yandan, balık işleme fabrikası yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmadı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Keban, Otobüs gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir