Kars Güncel

Kars'ta doktor ve öğrenciler Filistin'e destek için kermes düzenledi

KARS - Kafkas Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu Kafkas Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu üyeleri, Filistin'e destek amacıyla kermes düzenledi.

Kars - Kafkas Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu Kafkas Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu üyeleri, Filistin'e destek amacıyla kermes düzenledi.

Kars Kalesi eteklerindeki Bedesten bölgesinde organize edilen kermeste, doktor ve öğrencilerin hazırladığı yiyecekler satışa sunuldu.

Gelirinin tamamı Filistin'e bağışlanmak üzere açılan kermese vatandaşlar yoğun katılım gösteriyor.

Kermeste ayrıca Gazze'yi konu alan fotoğraf sergisi de yer alıyor.

Kafkas Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Başkanı Mürşide Özkul, AA muhabirine, "Filistin'e Umut Ol Kermesi" düzenlediklerini belirterek, "Gayemiz şu an savaş içinde çok zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışan, mücadele eden, onurlu Filistin halkını yalnız bırakmamak, onların yanında olmak ve bu zulmü unutturmamak." dedi.

Doç. Dr. Yalçın Akbulut ise kermese vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Yürüyüşlerle Filistin'e destek olmaya devam ettiklerini ifade eden Akbulut, "Manevi desteğin yanında aynı zamanda maddi destek sağlamak amacıyla kermes düzenledik." diye konuştu.

Kermese katılan Fatime Betül Gül de Filistin'e destek olmak amacıyla evlerinde yaptıkları ürünü kermeste sattıklarını anlattı.

KARS - Doktor ve öğrenciler Filistin
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Kafkas Üniversitesi, Kale, Kars, Kars Kalesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir