Bitlis Çevre

Kargaların saldırısına maruz kalan yavru baykuş için seferber oldular

BİTLİS (İHA) - Bitlis'te doğa yürüyüşüne çıkan Dr. Cihan Önen, kargaların saldırısı sonucu ağaçtaki yuvasından düşen yavru baykuş için seferber oldu.

BİTLİS (İHA) - Bitlis'te doğa yürüyüşüne çıkan Dr. Cihan Önen, kargaların saldırısı sonucu ağaçtaki yuvasından düşen yavru baykuş için seferber oldu.

Bitlis: Doğa yürüyüşü için Bitlis'in Rahova güzergâhına giden Dr. Cihan Önen, yol güzergâhları üzerinde yavru bir baykuş olduğunu fark etti. Yerde bulunan baykuşa kargaların saldırdığını gören Önen, kargaları kovalayarak baykuşu güvene almaya çalıştı. Tüyleri yeni yeni çıkmaya başlayan yavru baykuşu alan Önen, 3 saatlik uğraşlar sonucunda ellerine koruyucu eldiven takarak hayvanı ağaçtaki güvenli alana koydu.

3 saatlik uğraş sonucunda yavru baykuşu güvenli bir ağaca koymayı başardığını söyleyen Dr. Cihan Önen, "Doğada yürürken 2 tane yavru baykuş gördüm. Üstlerinde de kargaların olduğunu gördüm. Kargaların yere düşürdükleri yavru baykuşa zarar verdiğini gördüm. Yavru baykuşun bu halini görünce yardım etmek istedim. Etrafta köpekler de vardı ve her an köpeklere yem olabilirdi. 3 saat boyunca yavru baykuşun yanına yaklaşarak güvenini sağlamaya çalıştım. Tırnakları ve gagası çok keskindi. Aynı zamanda çok ürkekti. Ürkek olduğu için de 3 saat beklemek zorunda kaldım. Baykuşun pençelerinden zarar görmemek için eldivenimi taktım. Daha sonra yavru baykuşu incitmeden yakalayıp tekrardan güvenli bir yer olan kardeşinin yanına yani ağaca bıraktım. Bir süre sonra yavru baykuş kardeşinin yanına yavaş yavaş tırmandı. Bizim de içimize su serpmiş oldu" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir