Bitlis Güncel

Kanserden hayatını kaybeden Yazıcı'nın adı Ahlat'taki bilim ve zeka sınıfında yaşatılacak

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan ve geçen yıl lenfoma kanseri sonucu hayatını kaybeden İnönü Üniversitesi öğrencisi Muhammet Can Yazıcı'nın adı, "Zeka Oyunları ve Bilim Sınıfı"nda yaşatılacak.

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan ve geçen yıl lenfoma kanseri sonucu hayatını kaybeden İnönü Üniversitesi öğrencisi Muhammet Can Yazıcı'nın adı, "Zeka Oyunları ve Bilim Sınıfı"nda yaşatılacak.

Bir Avuç Gönüllü (BAG) Derneği ile İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü işbirliğiyle Ahlat ilçesindeki Selçuklu Anadolu Lisesi'nde Zeka Oyunları ve Bilim Sınıfı oluşturuldu.

Muhammet Can Yazıcı'nın adı verildiği sınıf, düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Törene Kaymakam Batuhan Bingöl, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Tuncel, Yazıcı'nın ailesi, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kanserden hayatını kaybeden Yazıcı
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Bingöl, Bitlis, İnönü Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir