"İyilik melekleri" ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvaya kavuşturdu

MESUT VAROL - Van'da Türkiye Diyanet Vakfınca oluşturulan gönüllü ekip, derme çatma evde yaşamaya çalışan ihtiyaç sahibi aileye sahip çıkarak devletin şefkatli yüzünü gösterdi.

"İyilik melekleri" ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvaya kavuşturdu

MESUT VAROL - 'da Diyanet Vakfınca oluşturulan gönüllü ekip, derme çatma evde yaşamaya çalışan ihtiyaç sahibi aileye sahip çıkarak devletin şefkatli yüzünü gösterdi.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı topyekün mücadelenin yürütüldüğü Türkiye'de, ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar, gösterilen fedakarlıklar, birlik ve beraberlik duygularının daha da gelişmesini sağlıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Van Şubesinde personel ve gönüllülerden oluşan 10 kişilik ekip de ihtiyaç sahibi ailelerin barınma, gıda, giyim ve temizlik ihtiyaçlarını gidererek gönüllerine dokunuyor.

İpekyolu ilçesi Halilağa Mahallesi'nde 7 nüfuslu Çetir ailesinin elektriği olmayan evde zor şartlarda yaşadığını öğrenen gönüllüler, aileye yardımcı olmak için harekete geçti.

Yeni bir ev kiralayarak, halı, yatak, dolap, televizyon, koltuk takımı ve diğer eşyalarla döşeyen gönüllüler, aileyi de bu eve yerleştirerek sıcak bir yuva sahibi olmalarını sağladı.

El ele vererek sıkıntılı günler atlatacağız

İl genelinde ihtiyaç sahibi birçok ailenin temel ihtiyaçlarını da karşılayan gönüllüler, yürüttükleri çalışmalarla insanların hayır duasını alıyor.

Ekipte yer alan İl Müftü Yardımcısı Melike Seyitoğlu Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle ülke olarak zor günlerden geçtiklerini, el ele vererek bu sıkıntılı günlerin üstesinden gelebileceklerini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak tüm mahallelerde hem 65 yaş üstü bireylerin hem de ihtiyaç sahibi tüm ailelerin yardımına koştuklarını belirten Özkan, kent merkezi ve ilçelerde Vefa Sosyal Destek Grupları bünyesinde de aktif olarak çalışma yürüttüklerini bildirdi.

İhtiyaç sahibi aileleri tek tek ziyaret ettiklerini anlatan Özkan, "İl Müftülüğümüz bünyesindeki imamlarımız bu süreçte evlerinde kendi elleriyle ekmek ve yemek pişirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bunun yanında ailelerimizi manevi olarak da hiç yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Evleri ziyaret ederek hane halkına hem manevi hem de maddi destek oluyoruz. İhtiyaç sahiplerine el birliğiyle yardım etmeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Ailemizi sıcak yuvaya kavuşturduk

"Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir" şiarıyla çalışma yürüttüklerini anlatan Kur'an kursu öğreticisi Zeynep Aras ise arkadaşlarıyla, ihtiyaç sahiplerini tespit ederek yardım eli uzattıklarını dile getirdi.

Çetir ailesinin zor durumda olduğunu öğrenir öğrenmez çalışma başlattıklarını vurgulayan Aras, şunları kaydetti:

"Arkadaşlarımızla aileyi ziyaret ettiğimizde içler acısı bir durumla karşılaştık ve çok üzüldük. Hemen diyanet camiamızla ailenin ihtiyacı olan, yatak, baza, halı ve diğer ihtiyaçlarını karşıladık. Ailemiz için bir ev kiraladık. Evi boyadıktan sonra yeni eşyalar yerleştirdik. Ardından ailemizi bu sıcak yuvaya kavuşturduk. Bu ailemiz, yardım ettiğimiz ailelerden biri. Birçok ailemize buna benzer yardımlar yaptık."

Çok çaresiz bir durumdaydık

Çocuklarıyla yeni yuvaya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan baba Erdal Çetir de ailesine yardım eli uzatan ekibe teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Ayağımdaki rahatsızlık nedeniyle çalışamıyorum. Elektriği olmayan derme çatma evde yaşıyordum. Çok çaresiz bir durumdaydık. Sonra din görevlileri bana yardım elini uzattı. Gıda ve para yardımı yaptılar. Evimizi dayayıp döşediler. Sıcacık bir evimiz oldu, Allah onlardan razı olsun."Kaynak:AA

sahibi kavuşturdu - yuvaya  ihtiyaç aileyi VAN melekleri İyilik sıcak 1

 ihtiyaç aileyi - kavuşturdu VAN İyilik sıcak sahibi melekleri yuvaya 2

 sahibi kavuşturdu sıcak yuvaya VAN - melekleri İyilik aileyi ihtiyaç 3

kavuşturdu ihtiyaç sahibi sıcak - İyilik aileyi VAN melekleri yuvaya  4

sahibi İyilik melekleri ihtiyaç sıcak kavuşturdu yuvaya - VAN aileyi  5

 kavuşturdu sıcak melekleri - İyilik ihtiyaç aileyi sahibi VAN yuvaya 6

yuvaya kavuşturdu ihtiyaç  İyilik - sıcak sahibi melekleri VAN aileyi 7

sıcak VAN  - sahibi İyilik yuvaya melekleri ihtiyaç kavuşturdu aileyi 8

aileyi  yuvaya İyilik sahibi kavuşturdu sıcak VAN melekleri - ihtiyaç 9

ihtiyaç kavuşturdu İyilik aileyi yuvaya - sahibi  melekleri sıcak VAN 10

 İyilik VAN - yuvaya ihtiyaç sahibi melekleri sıcak kavuşturdu aileyi 11

ihtiyaç - İyilik aileyi kavuşturdu yuvaya VAN melekleri sıcak sahibi  12

sahibi kavuşturdu - yuvaya melekleri sıcak  İyilik ihtiyaç aileyi VAN 13

VAN ihtiyaç aileyi - melekleri yuvaya İyilik  sıcak sahibi kavuşturdu 14


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Ağrı'da Türk Kızılay gönüllüleri bayramı evde geçiren çocukları eğlendirdi

Yorum Ekle