Iğdır Yaşam

Iğdır'da Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyiciler işbaşında

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Iğdır'da bıçak bileyicilerin mesaisi başladı. Şehrin dört bir yanında, kurbanlık hayvanlarını kesmek için hazırlık yapan vatandaşlar, bıçaklarını bileyerek kesim için hazır hale getiriyorlar.

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Iğdır'da bıçak bileyicilerin mesaisi başladı. Şehrin dört bir yanında, kurbanlık hayvanlarını kesmek için hazırlık yapan vatandaşlar, bıçaklarını bileyerek kesim için hazır hale getiriyorlar.

Iğdır - Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyiciler, yoğun bir taleple karşı karşıya. Iğdır'ın sokak aralarındaki bileyiciler, vatandaşların bıçaklarını keskinleştiriyorlar. Vatandaşlar, bıçak bileyicilerin yoğun talebi karşılayabilmeleri için sabırla sıralarında bekleyerek, kurbanlık hayvanlarının kesimine en iyi şekilde hazırlanıyorlar. Bıçak bileyiciler de ustalıkla her bir bıçağı özenle bileyerek, vatandaşların güvenle kurban kesimini gerçekleştirmelerine katkı sağlıyorlar. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, Iğdır'da bıçak bileyicilerinin mesaisi hız kesmeden devam ediyor. Bu özel gün için hazırlıklarını tamamlayan vatandaşlar, bayramın coşkusunu ve bereketini en iyi şekilde yaşamaya hazırlanıyorlar.

Iğdır'da 20 yıldır bıçak bileme işi yapan Kemal Tuzcu, "20 yıldır bu işi yapıyorum. Her bayram bileme işi yapıyoruz. Bazı vatandaşlar bıçak bileme işini son güne bırakıyor. Onun için de buraya gelen vatandaşlar sıraya girince sabırsızlanıyorlar. Bıçak bileme işini de herkes yapamaz. Bu işin de bazı püf noktaları var. Eğer bıçağı gereğinden fazla bilerseniz bıçağın orijinalliği bozulur" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Iğdır, Kurban Bayramı, Kurbanlık gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir