Hakkri'de milli atletler yetiştiriliyor

01 Ağustos 2021 Pazar, 13:15 | Son güncelleme:
Hakkri'de milli atletler yetiştiriliyor

Hakkari'de ay yıldızlı formayı giymeye aday atletler antrenmanlarını sürdürüyor.

HAKKARİ - Coğrafi yapısına uygun branşlardan biri olan ve Hakkari'yi birçok yarışlarda temsil eden atletizmdeki sporcular çalışmalarına Merzan Stadı'nda devam ediyor. Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürü Emin Yıldırım, yüksek rakımlı Hakkari'de ay yıldızlı formayı giymeye aday atletler yetiştirildiğini belirterek, "Buradaki amaç, ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası arenada temsil edecek milli sporcuların yetiştirilmesini sağlamaktır.

İlimizde her alanda ve her branşta birbirinden yetenekli sporcular bulunmakta. Atletizmde başarıyı etkileyen faktörlerden biri de yüksek rakımdır. Hakkari ilimiz yüksek rakıma sahip olmasının avantajını lehimize dönüştürüp, özelikle krosta iyi atletler yetiştirmek istiyoruz. Kros ile birlikte puanlı atletizmde de çalışmaların olduğunu ve bu başarıyı daha yukarıya taşımak için Merzan Stadı'nda uygun antrenman alanları oluşturulacaktır" dedi.Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Hakkari haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Hakkari Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Hakkari Haberler, Hakkari Son Dakika, .

Yorum Ekle