Hakkari Güncel

Hakkari ve Bitlis'te besicilerin kurbanlık mesaisi devam ediyor

HAKKARİ - Hakkari'de canlı hayvan pazarında bayram öncesi hareketlilik sürüyor.

Hakkâri - Hakkari'de canlı hayvan pazarında bayram öncesi hareketlilik sürüyor.

Yeni Mahalle'de kurulan hayvan pazarında besiciler ile vatandaşlar arasındaki sıkı pazarlıklar yapılıyor.

Besici Mehmet Ali Kuşar, kurbanlıklarda fiyatların uygun olduğunu belirterek, Kurban Bayramı'na saatler kala hareketliliğin arttığını söyledi.

Besici Cihan Bahadır da pazarda her bütçeye uygun hayvanın olduğunu ifade ederek "Her yıl bu pazarda hayvan satmak için yerimi alıyorum. İnsanlar daha çok küçükbaş hayvan tercih ediyor. Getirdiğim iki danayı satmaya çalışıyorum." diye konuştu.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde de besiciler, canlı hayvan pazarına getirdikleri hayvanlarını satmaya çalışıyor

Çağlayan Mahallesi'nde kurulan pazara gelen besici Fatih Ordukaya, bu yıl durgunluğun yaşandığını belirtti.

Alıcı bulmakta zorlandıklarını belirten Ordukaya, "Kurbanlıkların fiyatı küçükbaş olarak 10 bin liraya kadar olabiliyor. Müşterilerimizi bekliyoruz." dedi.

Naif Akay da "İstanbul'da fiyatı 180 ile 190 bin lira olan tosunu burada 110 bin liraya satıyoruz. Küçükbaş hayvanların fiyatı 10-15 bin lira arasında. Vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz ama fiyatları daha aşağı çekemiyoruz." diye konuştu.

HAKKARİ - Besicilerin kurbanlık mesaisi devam ediyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Hakkari, Kurban Bayramı, Kurbanlık, Tatvan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir