Hakkari'de İl İdare Kurulu toplantısı yapıldı

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık başkanlığında İl İdare Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Hakkari'de İl İdare Kurulu toplantısı yapıldı

Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık başkanlığında İl İdare Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantısı Salonundaki toplantıda konuşan Akbıyık, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi ile mücadelede alınan yeni tedbirler kapsamında, toplu taşımada şehirlerarası seyahatlerin valilik iznine bağlandığını anımsattı.

İlde koronavirüs ile mücadelede şimdiye kadar alınan tedbirlerin titizlikle yerine getirildiğini belirten Vali Akbıyık, toplu taşımada şehirlerarası seyahatler için izinlerin oluşturulan kurul aracılığıyla verileceğini ifade etti.

Yolcu taşımacılığı yapan otobüs seferlerine ilişkin hususların ele alındığı toplantıda İl İdare Kurulunca şehirlerarası seyahatlerde izlenecek yol ile ilgili kararlar alındı.

Zorunlu hallerde toplu taşıma araçlarında şehirlerarası seyahat edecek vatandaşların merkezde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün arka tarafındaki alanda yer alacak olan seyahat izin kurulundan izin alarak seyahatlerini yapabilecekler.

Toplantıya, Vali Yardımcıları İdris Koç, Aziz Gölbaşı, Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hamdullah Kara katıldı.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Yorum Ekle