Hakkari Güncel

Hakkari Belediyesi kanal temizliği başlattı

Hakkari Belediyesi Çevre ve Temizlik Müdürlüğü, 7 araç ve 40 personel ile kanal temizliği başlattı.

Hakkari Belediyesi Çevre ve Temizlik Müdürlüğü, 7 araç ve 40 personel ile kanal temizliği başlattı.

Hakkâri - Şehrin birçok noktasında bulunan su kanalında biriken çöp atıklarının oluşturduğu çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması, çevre ve insan sağlığının korunması için Hakkari Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlik çalışması başlatıldı. Başlatılan temizlik çalışmaları kapsamında buradaki kanalda biriken çöpler iş makineleri ve personelin yardımıyla çıkarıldı. Çıkarılan çöpler daha sonra kamyonlara yüklenerek şehir dışındaki çöp toplama merkezine götürüldü.

Çevre ve Temizlik İşleri Müdürü yetkilileri, belediye olarak şehir genelinde insan sağlığının korunması ve çevre kirliliğinin ortadan kaldırılması için sürekli çalışma yaptıklarını belirterek, "Şu anda ekiplerimiz kentin birçok noktasında bulunan su kanalında temizlik çalışması yapıyor. Tabi iş sadece temizlemek ile olmuyor. Bu konuda vatandaşlarımızın da bize yardımcı olması gerekiyor. Çevremizi temiz tutmak ve korumak için tüm vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Belediyenin başlatmış olduğu bu yönlü temizlik çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Hakkari, Hakkari Belediyesi, Kamyon gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir