Hakan Kahtalı

Hakan Kahtalı haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Hakan Kahtalı'nın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Kategori son güncelleme: 12.09.2021 - 12:18
Hakan Kahtalı
Hakan Kahtalı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Hakan Kahtalı kimdir? (İş Adamı, Yönetici, Siyasetçi) 1966 yılında Malatya'da doğdu. Baba adı Kemal, anne adı İnsaf. İyi derecede Kürtçe ile orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Hakan Kahtalı, evli ve 3 çocuk babasıdır. Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

Hakan Kahtalı, 1988-1993 yıllarında İstanbul'da ticaret yaptı. 1993-1998 yılları arasında Malatya'da özel sektörde yönetici olarak çalıştı. Kahtalı, 1998'den itibaren Malatya'da kurduğu şirketinde Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde hizmet veren ulusal gıda ve temizlik firmalarının distribütörlüğünü yapmaktadır.

Milletvekili Kahtalı, AK Parti'nin kuruluşunda kurucu il yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2014-2018 yılları arasında 2 dönem AK Parti Malatya İl Başkanlığı görevinde bulundu. 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Malatya Milletvekili olarak seçildi.

Kahtalı, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden XXVII. Dönem Malatya Milletvekili seçilerek TBMM'de yasama çalışmalarına katıldı. Kahtalı, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok