Sitede 2301 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Yaptıkları projelerle arkadaşlarını bilime yönlendiriyorlar

BİTLİS - Bitlis Bilim ve Sanat Merkezine farklı okullardan giden öğrenciler, çeşitli dallarda yaptıkları projelerle öğrencilerin bilime yönelmelerini sağlıyor.Bilim ve Sa...

Yaptıkları projelerle arkadaşlarını bilime yönlendiriyorlar

BİTLİS - Bitlis Bilim ve Sanat Merkezine farklı okullardan giden öğrenciler, çeşitli dallarda yaptıkları projelerle öğrencilerin bilime yönelmelerini sağlıyor.

Bilim ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen sergide, öğrencilerin yaptığı projeler vatandaşlardan ve öğrencilerden ilgi görüyor.

Merkez Müdürü Ekrem Oruk, yaptığı açıklamada, bilim fuarı sayesinde öğrencilerin yaptıkları çalışmaları sergilediklerini söyledi.

Bu projeleri farklı okullardaki öğrencilere göstermek için fuarı gerçekleştirdiklerini aktaran Oruk, şu ifadeleri kullandı:

"Öğrencilerimiz yıl içinde sınıflarında yaptıkları etkinlikler ile ulusal yarışmalarda yaptıkları projeleri burada sergileme fırsatı buldu. Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirme adına gayret ediyoruz. 118 öğrencimiz var ve bunların hepsi farklı okullardan geliyor. Haftanın belli günlerinde ve akşam saatlerinde buraya geliyorlar. Uygun oldukları saatleri belirleyip onlara göre program yapıyoruz, yeteneklerini sergilemelerini sağlıyoruz. İnşallah öğrencilerimiz daha özel yerlerde bu yeteneklerini sergileme fırsatı bulurlar. Yaptıkları projeler sayesinde hem onların bilime bakış açısı değişiyor hem de arkadaşlarının bilime yönelmelerini sağlıyorlar. Temel amacımız öğrencilerin bilime yönelmelerini sağlamaktır."(AA)

Yorum Ekle