Sitede 5209 kişi varhava açıkAğrıAçık30.1°C

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu

AĞRI - Ağrı Belediyesi, ülkelerinden çalışmak için Türkiye'ye gelen göçmenler için çorba ve ekmek ikramının yapıldığı çadır kurdu.Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Otoga...

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu

AĞRI - Ağrı Belediyesi, ülkelerinden çalışmak için Türkiye'ye gelen göçmenler için çorba ve Ekmek ikramının yapıldığı çadır kurdu.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Otogarı bahçesinde kurulan çadırı ziyaret ederek, çorba dağıttı.

Göçmenlerin günlerini rahat şekilde geçirmelerini istediğini belirten Sayan, "Burada mülteci konumunda olan Afganistan, Pakistan ve Bangladeş'ten gelen kardeşlerimiz var. Ağrı otogarında kalıyorlardı. Dün itibari ile çadır kurduk. Bundan sonra bu çadırda kalacaklar. Çorba, ekmek ve Su ikram ederek kardeşlerimizin rahat şekilde günlerini geçirmelerini sağlayacağız." diye konuştu.

Görevlerinin düzensiz göçmenleri misafir etmek olduğunu aktaran Sayan, desteğinden dolayı Ağrı halkına da teşekkür etti. Sayan, "Bazıları rahatsız olabilir 'Niye ekmeğinizi bölüyorsunuz, niye bölüşüyorsunuz.' Ama biz Ağrılılar ailemizden, inancımızdan, vicdanımızdan almış olduğumuz edep gereği ekmeğimizi kardeşlerimizle bölüşmeye devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

- "Ağrı halkı Bolu belediye başkanına güzel bir çorba ikram eder"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Suriyelilerle ilgili sözlerine de değinen Sayan, Özcan'ı Ağrı'ya davet etti.

"Ekmeğe ihtiyacı olan belediye başkanı arkadaşlar varsa ya da canı çorba çeken Bolu tarafında belediye başkanı arkadaşlar varsa buyursun gelsinler, onlara da yetecek çorbamız var." diyen Sayan, şöyle konuştu:

"Biz onlara da gereken çorbayı ikram ederiz. Ağrı halkı Bolu belediye başkanına güzel bir çorba ikram eder. O da buradan aldığı tat ile Bolu'daki mülteci kardeşlerimizi mağdur etmez. Biz ensarız, bunlar muhacirdir. Terbiyemiz, görgümüz, inancımız budur. Müslümanlığın gereği budur. Bunu yapmaya devam edeceğiz."

Kurulan çadır ve ikram edilen sıcak çorbanın kendilerini mutlu ettiğini ifade eden göçmenler de Sayan'a teşekkür etti.(AA)

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu1

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu2

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu3

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu4

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu5

Ağrı'da göçmenler için çadır kuruldu6

6 Yorum

ahmed
ahmed
3 ay önce

Bu güzel düşünceden dolayı tebrik ediyorum başkanı. yıllardır otogarda perişan oluyorlardı. çok iyi düşünülmüş

Cesim GÜLÇİN
Cesim GÜLÇİN
3 ay önce

Ortak vicdanımızın sesi oldun.Toplumsal yaralarımızın sarıldığını görmek bizleri mutlu ediyor.Allah razı olsun.

ismi lazım değil
ismi lazım değil
3 ay önce

Haklısın reis bey. yerden göğe kadar haklısın. bir garibanı doyurmak, aç kalana bir lokma yiyecek vermek, kalacak sıcak bir yuva bulmak yapılabilecek en hayırlı iştir. sevabının derececesi oldukça yüksektir. fakat bu gelenler öyle pasaportlarını ceplerine koyup bir kaç gün kalıp sonra tekrar memleketlerine dönmek niyetiyle gelmemiş. hepsi kaçak yollarla gelmişler. her ne kadar niyetleri avrupaya gitmek olsada en iyi ihtimalle yüzde biri ancak avrupaya geçecek. kalan yüzde doksandokuzu benim ülkeme yerleşecek , yarın işinimi toprağını paylaşmak zorunda kalacağım. bu işin bir sonuda yok ki. daha gelmeyi bekleyen milyonlarca göçmen var. bu değiğin üç ülkenin nüfusu beşyüz milyon diğer ülkeleri saymıyorum bile ilerde buna hindistanlılar katılırsa ne yapacağız. hızını alamayıp başka şehirlerdeki göçmenleri de Ağrı'ya çağıryorsun. bu lafına istinaden, çok değil ellibin göçmen gelse ne yapacağız etimiz nedir butumuz nedir. unutmayın reis bey aşırı merhametten maraz doğar. böyle düşünmek ırkçılık değildir. aksine vatanını toprağını ekmeğini aşını işini korumaktır.

Bende Varım.
Bende Varım.
3 ay önce

Ya reis şu fırat tokilere giren yol güzergahına bi asfalt çek gözün seveyim şehrin tam ortasındaki rezaleti bi gör. mağduruz.

Hasan
Hasan
2 ay önce

Allah senden razı olsun savcı bey. Bu garibanların boğazına il defa sıcak bir lokma yiyecek girdi. Allah tuttuğunu altın etsin. Asaletli biri olduğunu belli ettin. Zavallılar yıllarca aç karına o buz gibi otogarın betonlarında üstleri açık uyudular. Kimse bir el atmadı. Günlerce yaya yolculuk yaptılar kimse arabalarına bile almadı. Bolu beyi bu yaptığımı görsünde insanlığından utansın.

analist
analist
2 ay önce

Gerçekten tebrik ediyorum.Otogarda şurda burda göçmenleri gördüğümüzde vicdanımız sızlıyordu. En azından sıcak bir çorba da olsa paylaşmalıyız.

Yorum Ekle