Sitede 2306 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu11.2°C

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü mesajları

AĞRI - Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü d...

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü mesajları

AĞRI - Ağrı Valisi Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Elban, mesajında, Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutladıklarını ifade etti.

Düşman işgali altında kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele edildiğini anımsatan Elban, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Ağrılı şehitler ile tüm şehitleri rahmetle, şükranla ve minnetle yad etiklerini aktardı.

Elban, mesajında şunları kaydetti:

"Kurtuluş günlerimiz, tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. Tarihimizden ders çıkararak geleceğimize emin adımlarla yürüyebilmek için bizlere düşen görev, kendine has tabiatıyla, kültürüyle ve zengin bir tarihi değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Ağrı'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutluyor, vatanı uğuruna fedakarca savaşan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyorum."

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi'de yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizin bağımsızlığına olan tutkusu, bundan tam 101 yıl önce 14 Nisan’da Diyadin, Doğubayazıt, Hamur, Patnos, Taşlıçay ve Tutak’ta, 15 Nisan’da Ağrı’da, 16 Nisan’da Eleşkirt’te tezahür etmiş, milletimizin bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini bir kez daha tüm Dünyaya kanıtlayarak büyük destan yazmıştır.
Kurtuluş yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır. Böyle bir ecdadın torunları olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, daha kalkınmış ve müreffeh yarınlara taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ağrı’mızın ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutluyor, vatanı uğruna fedakârca savaşan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyorum.

Cenab-ı Hak’tan aziz milletimize bir daha o karanlık günleri yaşatmamasını diler, tüm hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutlarım."

Ağrı Belediye Başkanı Sayan ise mesajında, tarihin her evresinde düşman işgaline direnen milletin, birlik ve beraberliğinin en güzel örneklerinden birini de Ağrı'da sergilediğini hatırlattı.

"15 Nisan 1918 tarihinde Ağrı, Ağrılılar ve 3. Ordu birliklerinin kahraman mücadelesi sonucu düşman işgalinden kurtulmuştur." diyen Sayan, şu ifadelere yer verdi:

"Ağrı'da milletimiz daha sonra Ermeni çeteleri tarafından büyük katliamlara göğüs germiş ve muhteşem bir kurtuluş destanı yazmıştır. Ağrı'nın işgalden kurtuluşu, şanlı tarihimizde sonsuza dek hatırlanacak. Bu fikir ve hislerimizle, Ağrımızın düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan 15 Nisan 1918'in 101. yıl dönümünü yürekten kutluyor, vatan savunmasında hayatını kaybeden ecdadımızın mekanının cennet, ruhunun şad olmasını diliyorum."

Yorum Ekle