Sitede 6705 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu3.2°C

Ağrı'da soğuk hava: eksi 20

AĞRI - Bölgede, sıfırın altında 20 dereceyle gece en düşük sıcaklığın kaydedildiği Ağrı'da dereler buz tuttu. Pazara hayvanlarını satmaya getiren besiciler soğuklardan etkilendi.

Bölgede, sıfırın altında 20 dereceyle gece en düşük Hava sıcaklığının kaydedildiği Ağrı'da, dondurucu soğuk hayatı olumsuz etkiledi.

Kentte nehir ve dereler dondu, ağaçlarda kırağı oluştu. Pazara hayvanlarını satmaya getiren besiciler de soğuklardan etkilendi.

Besicilerden Yıldırım Aydemir, AA muhabirine, havaların çok soğuk olduğunu ve her yerin buz tuttuğunu belirterek, "Hayvanlar yürüyemiyor. Her Gün hayvanlarımızı Saat 07.00'de pazara getirirken, bugün 08.30'da getirdik. Yoğun siste önümüzü göremiyoruz. Hayvanlar kayıyor." dedi.

Besici Metin Kızılbaba ise soğuk havada ateş yakarak ısınmaya çalıştıklarını ifade etti.

Öte yandan, Yüzüncü yıl Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda park halindeki tırların depoları dondu. Sürücüler, ateş yakarak yakıt depolarındaki buzu çözmeye çalıştı. Bazı sürücüler de tırların altına uzanarak depoları kontrol etti.

Sürücülerden İlhami Kızıltaş, havanın çok soğuk olduğunu belirterek, "Yakıt deposunun altında, kova içinde ateş yatık. Araç mazotu çekmiyor, çalışmıyor." diye konuştu.

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde soğuk hava yaşamı olumsuz etkiledi. İlçede etkili olan soğuklar nedeniyle çatılarda buz sarkıtları oluştu, dereler dondu.(AA)

Ağrı soğuk hava1

Ağrı soğuk hava1

Ağrı soğuk hava2

Ağrı soğuk hava3

Ağrı soğuk hava4

Ağrı soğuk hava5

Ağrı soğuk hava6

Ağrı soğuk hava7

Ağrı soğuk hava8

Ağrı soğuk hava9

Ağrı soğuk hava10

Yorum Ekle