Van Güncel

Gürpınar Belediyesi'nden öğrencilere sinema etkinliği

Van: Van'ın Gürpınar ilçesinde 2021-2022 eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle karnelerini alan ilkokul öğrencilerine yönelik sinema etkinliği düzenlendi.


Gürpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere karne hediyesi olarak kitap da dağıtıldı.


Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, dağıtılan kitaplarda İslam ve Anadolu coğrafyasına büyük hizmet etmiş kahramanların hayatlarının anlatıldığını söyledi.


Tanış, "Bir medeniyetin oluşumunda maddi unsurlar kadar milli ve manevi değerlerde önemli. Öğrencilerimiz çalışkan ve zeki oldukları kadar milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak da yetiştirmeliyiz. Okumanın insana sunduğu bilgi ve becerileri çocuklarımıza aşılamalıyız. Biz de sinema etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize kitaplar hediye ettik." dedi. Kaynak: AA


Gürpınar Belediyesi
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Belediye, Gürpınar, Gürpınar Belediyesi, Hayrullah Tanış, Van ve Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir