Elazığ Güncel

Gönüllü öğretmenlerin desteğiyle LGS sınavında başarıyı yakaladılar

Elazığ'daki bir ortaokulda öğrenciler, sınava 7 gönüllü öğretmenden okul saatleri dışında ders alarak hazırlandı - İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit:
- "Kursa katılan 48 öğrencimizin 20'si oldukça iyi derecelerle yüzde 5'lik dilimin içerisinde yer aldı. 23 öğrenci de yüzde 10'luk dilime girdi"

Elazığ - SUAT ÖZTÜRK - Elazığ'da bir ortaokulun öğrencileri, gönüllü öğretmenlerin desteğiyle Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda başarı gösterdi.

Mustafa Kemal Ortaokulu'ndaki 7 gönüllü öğretmen, hafta sonu okulda verilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) yanı sıra öğrencilerini LGS sınavına daha iyi hazırlamak için hafta içi de okul saatleri dışında ders vermek için seferber oldu.

Öğretmenler, ders dışındaki vakitlerinden feragat ederek belirledikleri 48 öğrenciye sessiz ders çalışma imkanı sundu ve onların konu tekrarı yapmalarını, kitap okumalarını, test çözmelerini ve deneme sınavlarına girmelerini sağladı.

Sınava hazırlanan öğrencilerden 20'si Türkiye genelinde yüzde 5'lik, 23'ü de yüzde 10'luk dilime girerek 400 ve üzeri puan aldı.

İnşallah güzel okullarda eğitimlerine devam edecekler

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, AA muhabirine, öğretmenlerin büyük emek vererek sınava hazırladıkları öğrencilerin büyük başarılar elde ettiğini söyledi.

Yıl boyunca verilen emeğin karşılığının alındığını aktaran Yiğit, kurslarda eğitim alan öğrencilerin ciddi başarılar elde ettiğini belirtti.

Öğrencilerin sınavda güzel sonuçlar aldığını kaydeden Yiğit, "İnşallah güzel okullarda eğitimlerine devam edecekler. Bu öğrenciler rehberlik, derslere katılım ve sınava hazırlık sürecini öğretmenleri nezaretinde yürüttü." dedi.

Sınava giren öğrencilerin tam puan alacak seviyede olduğunu anlatan Yiğit, bütün öğrencilerin belli bir seviyeye gelmiş olmasının çok önemli olduğunu dile getirdi.

Yiğit, şöyle konuştu:

"Bizim için önemli olan öğrencilerin toplu olarak aldığı başarıydı. Kursa katılan 48 öğrencimizin 20'si oldukça iyi derecelerle yüzde 5'lik dilimin içerisinde yer aldı. 23 öğrenci de yüzde 10'luk dilime girdi. Elde edilen başarı doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bundan sonraki süreçte de bu toplam değeri arttırmak istiyoruz. Şehir ve ülke başarısını ön plana çıkarmak için çalışmalarımız bundan sonra da sürecek."

Öğretmen Gülden Özdemir de 30 yılık öğretmen olduğunu, bu uygulamayı kendisinin önerdiğini söyledi.

Çalışmaya diğer öğretmen ve velilerin de destek verdiğini anlatan Özdemir, şöyle devam etti:

"Tamamen gönüllülük usulüyle öğleden sonra kendi vaktimizden ayırarak çalışmalara başladık. Gönüllü öğretmenlerimizin ve rehber öğretmenlerimizin de desteğiyle güzel başarılar elde ettik. Mesai kavramına göre çalışmadık. Saat fark etmeksizin öğrencilerimizin gönderdiği soruları cevapladık. Kaynak konusunda, psikolojik anlamda desteklemeye çalıştık."

-"Okulumuzun desteği olmasaydı bunu başaramazdım"

Sınavda 493 puan alan Buğçem Ada Yıldırım da sınavda, bir yanlışla yüzde 0,11'lik dilime girdiğini aktardı.

Öğretmenlerinin ve ailesinin hep yanında olduğunu dile getiren Yıldırım, şunları aktardı:

"Zorlu ve stresli bir LGS dönemi geçirdik. Başarımı ilk olarak düzenli çalışmaya borçluyum. Okulumuzun desteği olmasaydı bunu başaramazdım. Hiçbir kursa gitmeyerek sadece okulumdaki çalışmayla sınava hazırlandım. Hocalarımız bize bu kadar yardım etmeseydi bunun altından kalkamazdık. Düzenli denemelerimiz oluyordu. Orada yanlışlarımı görebiliyordum. Testlerimi çözüyordum. Öğretmenlerimiz çok fazla yardımcı oldu. Öğretmenlerimiz 1 yıl boyunca bize çok emek verdi. Onlar sayesinde bu başarıyı sağladık. Ankara Fen Lisesi'nde okumak istiyorum."

Sınavda 488 puan alan Nisa Nur Bayırkan da 2 yanlışla yüzde 0,29'luk dilime girmeyi başardığını belirtti.

Bayırkan, "Okulumuz bize her zaman yardımcı oldu. Gelecekte uzayla ilgili bir mesleğim olsun istiyorum. Bunun için de Ankara Fen Lisesi ya da Uzay ve Havacılık Meslek Lisesi'nde okumak istiyorum." dedi.

LGS sınavında, 481 puan alan Büşra Tunç ise sınav sürecinde yanlarında olan öğretmenlerine teşekkür etti.

ELAZIĞ - Gönüllü öğretmenlerin desteğiyle LGS sınavında başarıyı yakaladılar1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Liselere Geçiş Sistemi, Mehmet Yiğit, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir