Gönüllü gençler depremzede aile ile kayısı hasadı yaptı

MALATYA - Malatya'nın Kale ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli ve Beydağı Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, 24 Ocak'ta Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Malatya'da da hissedilen depremde zarar gören aileyi kaldıkları lojmanda ziya

Gönüllü gençler depremzede aile ile kayısı hasadı yaptı

- Malatya'nın Kale ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli ve Beydağı Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, 24 Ocak'ta 'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve Malatya'da da hissedilen depremde zarar gören yi kaldıkları lojmanda ziyaret ederek kayısı hasatlarına yardım etti.

Depremde evi yıkılan ve Kale ilçesi Bent si'nde okulun lojmanında kalan Vahid Karakaş ve ailesini ziyaret eden gönüllü gençler, "Ne İş Olsa Yaparım Abi" projesi kapsamında aile ile kayısı hasadı yaptı. 11 kişilik gönüllü grup, ailenin kayısılarını silkeleyip toplayarak aileye yardımcı oldu.

Kale Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Celal Genç, gençlerle farkındalık oluşturmak için böyle bir çalışma yaparak depremzede aileye yardımcı olmak istediklerini dile getirerek, "Böylesine anlamlı bir çalışmaya imza atan gençlerimizi canı gönülden kutluyorum." dedi.

Karakaş ailesi ise gençlere teşekkür etti.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Yenilikçi eğitimin Türkiye’de ki öncüsü: Bahçeşehir Koleji

Türk Kızılay yurt içi ve dışında 4 milyon kişiye kurban eti ulaştırmayı hedefliyor

Tarihi İshak Paşa Sarayı'na Kurban Bayramı'nda yoğun ilgi

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü

Ağrı Valisi Osman Varol, trafik denetimine katıldı

Yorum Ekle