Fikret Dağ

En son Fikret Dağ haberleri anında burada. Son dakika Fikret Dağ haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Fikret Dağ
Fikret Dağ

Ahlat Kaymakamı. Fikret Dağ kimdir?  Konyalı olup 1986 yılında Konya Kadınhanı'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kadınhanı’da tamamladı. 2004 yılındaki üniversite sınavında; Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nü birincilikle kazandı. Fikret Dağ bu bölümden 2008 yılında mezun oldu.  Evli ve bir çocuk sahibi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Fikret Dağ 2013 yılında İngiltere'nin Portsmouth Üniversitesi, Kamu Yönetimi bölümünde "An Analysis of Terrorism in Turkey: TheImportance of Inter-AgencyCoordinationandIntelligenceSharing" (Türkiye'deki Terörizmin Bir Analizi: Kurumlararası Koordinasyonun ve İstihbarat Paylaşımının Önemi) isimli teziyle yüksek lisans derecesini aldı. Doktora çalışmasına Kırıkkale Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Başkanlığı'nda devam etmektedir.

Memuriyet hayatına, 2009 yılında Mersin Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü'nde Gümrük Muhafaza Memuru olarak başladı. Fikret Dağ 2010-2011 yılları arasında Ankara Defterdarlığı'na bağlı olarak Milli Emlak Denetmen Yardımcısı unvanıyla bir süre bu görevi ifa etti. 2011 yılında Şanlıurfa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti.

Kaymakam Dağ Sumbas ve Balya ilçelerindeki vekâlet görevlerine ek olarak çeşitli stajlarda ve kurslarda bulundu. Sulakyurt Kaymakamlığı, Arsin Kaymakamlığı, Kadışehri Kaymakamlığı ve Kemalpaşa Kaymakamlığı (ve aynı zamanda Sarp Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği) görevlerinden sonra ilçemize atanmıştır.

Kadışehri Kaymakamlığı esnasında, Kabalı Meyve Bahçesi Projesi ile ilgili Bozok A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ifa etmiştir. 05.06.2014 günlü Balya Belediye Meclisi kararıyla Balya Fahri Hemşehrisi ilan edilmiştir.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok