Evlenecek çiftlere 'dini' ve 'resmi' nikah kolaylığı

AĞRI - Ağrı Belediyesince başlatılan yeni uygulamada, dünya evine girecek çiftlerin, resmi nikahlarının yanında istek üzerine dini nikahları da kıyılıyor.

Evlenecek çiftlere 'dini' ve 'resmi' nikah kolaylığı

AĞRI - Belediyesince başlatılan yeni uygulamada, dünya evine girecek çiftlerin, resmi nikahlarının yanında istek üzerine dini nikahları da kıyılıyor.

Bir ömür boyu beraberliğe "evet" demek için Ağrı Belediyesine başvuran çiftlerin, resmi nikahın yanında istekleri üzerine dini nikahları da kıyılmaya başlandı.

Ağrı Belediye Başkanı 'ın talimatı üzerine evlendirme memurluğunda başlatılan yeni uygulama, evlenmek için belediyeye başvuran çiftlere büyük kolaylık sağladı.

Uygulama Fatma Barışer ve Rojhat Zorbay'ın, Sayan tarafından dini ve resmi nikahının bir arada kıyılmasıyla hayata geçirildi.

Sayan, nikah töreninde yaptığı konuşmada, genç çiftlere ömür boyu mutluluk diledi.

Başlattıkları yeni uygulamayla istek üzerine belediye olarak çiftlerin önce dini, sonra da resmi nikahını kıyacaklarını ifade eden Sayan, "Dini ve resmi nikahı ailelerin isteği üzerine birlikte kıyacağız. İsteyen aileler müracaat ettiklerinde belirtecekler. Ağrı Belediyesi olarak yapacağımız bu uygulama ile önce dini nikahlarını kıyacağız sonrada belediye olarak resmi nikahlarını kıyacağız. Allah hayırlı ve uğurlu etsin." diye konuştu.

Resmi ve dini nikahı bir arada kıymanın mutlululuğunu yaşayan Fatma ve Rojhat çifti de Sayan'a teşekkür etti.(AA)

Evlenecek çiftlere dini ve resmi nikah kolaylığı - AĞRI1

Evlenecek çiftlere dini ve resmi nikah kolaylığı - AĞRI2

Evlenecek çiftlere dini ve resmi nikah kolaylığı - AĞRI3

Evlenecek çiftlere dini ve resmi nikah kolaylığı - AĞRI4

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da lokanta, restoran ve kafeler yeniden açılmak için hazırlık yapıyor

Ağrı'da kar sularıyla beslenen şelale görsel şölen sunuyor

THY, 1 Haziran'dan itibaren tarifeli seferlere başlayacak

Ağrı Valisi Elban: Koronavirüs vaka sayımız 30 civarında

İşadamı Mehmet Ali Çelik'ten taziye teşekkür mesajı

3 Yorum

Utku

Utku

1 yıl önce

Bi o kalmıştı ztn :))))) hey allahım yaa ne günlere kldık gldiğinden bu yana hizmet hariç herşeyi yaptınız başkanım saolun bizi utandırdınız :)))) ulan yaaa böyle birşey olamaz

tarık

tarık

1 yıl önce

seninle gurur duyuyoruz başkanım. AĞRI DOĞUNUN PARLAYAN YILDIZI OLACAK. YAPARSA SAVCI SAYAN YAPAR.

Ahmet

Ahmet

1 yıl önce

Sayın sayan sizi severiz bizden biri olduğunuz için. Ama işiniz gücünüz popülizm olmuş. Seçimden önce özellikle beyaz Tv'de ki programda söylemiş olduğunuz vaatlere ne oldu? Söz verdiginiz vaadlerden hangilerini yerine getirmek için çalışıyorsunuz? Yoksa sahipsiz ağrımiz bir beş yıl daha mı kaybedecek?

Yorum Ekle